ВажноКошаркаМлађе категорије

Звездини јуниори још једном доминантно до завршног турнира ЕЛ!

Млади кошаркаши Црвене звезде савладали су и француски ИНСЕП (по други пут за три дана) и на тај начин се пласирали на завршни турнир Евролиге. Резултат је на крају био 56:42 (14:6, 15:12, 12:17, 15:7).

juniori

Доминантно, као и током читавог турнира, Звезда је и ове године дошла до завршног турнира. Од прве четвртине, у којој су Французи постигли свега шест поена, наши младићи имали су предност, коју су током читавог меча увећавали. Само у трећој четвртини, гости су успели да се одрже у игри и тај део игре добили резултатом 17:12. Међутим, наши момци додали су гас на време и успели да у последњих 10 минута сведу Французе на свега седам постигнутих поена, а укупно 42 за 40 минута и тако дођу до велике победе.

И на овом мечу Воја Стојановић био је најбољи појединац у редовима црвено-белих, са 15 поена, а велику подршку имао је у Лазаревићу, који је опет био сјајан.

Црвена звезда: Аранитовић 6п, 5ск, Анделковић 6п, 2ас, Доровић, Остојић 4п, 6ск, Кенић, Стојановић 15п, 8ск, 2бл, Ракићевић 7, Лазаревић 10, 7ск, 4ас, Јековић, Радовановић 5п, 5ск, Стајковски, Миладиновић 3п, 4ск, 2бл.

ИНСЕП: Лебеф 1, Кортел 2, Вержи, Ванеро 9, Дусуље 7п, 7ск, Лубаки 4, Фендесије, Бенгабе, Смок 6, Гомбо 13п, 8ск, Порије, Жен.

Треба истаћи да су наши момци били доминантни током читавог турнира и да је поред ових +14 у финалу, најмања разлика којом је Звезда добила неког противника била +18 против Будућности. Земун је савладан са +33, Цедевита са +47, ИНСЕП први пут +23… Све то довољно говори колико су наши момци били надмоћни.

Желимо им много среће и на финалном турниру!