КошаркаНајновије

Кошаркашице на плус 49 против Јагодине

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Јагодине у Београду резултатом 102:53 у 20. колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су већ у првој четвртини стекле велику предност и на крају стигле до рекордне победе у овој сезони.1901683_10151900741840952_279933187_n

Црвено-беле су биле шутерски расположене и без већих проблема решиле прву четвртину у своју корист са 30:14. Домаћи тим је већ на полувремену имао више него двоструко више поена од противничке екипе (51:25). Изабранице Драгана Вуковића водиле су после треће четвртине са 75:42, а у последњој деоници су потпуно демолирале ослабљену екипу Јагодине резултатом 27:11 за коначних Црвена звезда – Јагодина 102:53.

Тренер Вуковић је пружио шансу свим играчицама које су биле у саставу за ову утакмицу. Одлучио је да одмори Александру Станаћев и Нину Ђоковић, које нису биле у комбинацији за овај меч, а Иванка Матић и Тина Јовановић имале су смањену минутажу, како би се одмориле за важне окршаје у наставку сезоне.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Александра Црвендакић са 17 поена. Тина Јовановић је убацила 14 поена за десет минута у игри, а истакла се млада Јулијана Војиновић, која је постигла 13 поена, највише у досадашњој каријери у првом тиму Звезде. Она је тројке шутирала 3-3, а на терену је провела 14 минута. Запажен учинак оствариле су још три Звездине јуниорке, Кристина Арсенић, Александра Катанић и Катарина Зец. У тиму Јагодине 20 поена је постигла Драгана Николић.

Црвена звезда – Јагодина 102:53 (30:14, 21:11, 24:17, 27:11)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 147. Судије: Смиљанић, Стековић и Мрђа.

Црвена звезда: Бошковић 6 (5 ас, 4 ск, 2 ул, 2 ил), Бероња 5 (3 ск, 3 ас, 2 ул, 2 ил), Војиновић 13 (4 ск, тројке 3-3), Станковић 4 (4 ск, 2 ас), Арсенић 10 (4 ск, 3 ас), Црвендакић 17 (5 ск, 4 ас, 3 ул), Т. Јовановић 14 (6 ск), Папић 3 (4 ск, 2 ул), Матић 8 (3 ск), М. Јовановић 10 (5 ас, 4 ск, 2 ул), Зец 6 (3 ил), Катанић 6 (7 ас, 4 ск, 4 ул).

Јагодина: Николић 20 (6 ск, 3 бл, 4 ил), Димитријевић 4 (2 ил), Костић, Митић 11 (12 ск, 3 ас, 10 ил), Стевановић 8 (6 ас, 4 ск, 2 бл, 3 ил), Јовић 10 (6 ас, 4 ск, 8 ил), Златановић (2 ас), Драгићевић.

Црвена звезда је шест кола пре краја лигашког дела шампионата Србије на другој позицији на табели са 17 победа и три пораза. Испред су само кошаркашице Радивоја Кораћа са скором 19-1. Црвено-беле у следећем колу гостују Војводини у Новом Саду.