ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Одбојкашице поражене у првом мечу полуфинала плеј-офа

У првом мечу полуфинала плеј-офа, одбојкашице Црвене звезде су поражене од екипе ТЕНТ-а у Обреновцу резултатом 3:1 (19:25, 25:19, 29:27, 26:24). Пред око 600 гледалаца, обреновачки тим је након преокрета задржао непобедивост на свом терену ове сезоне. Имао је наш тим предност и у трећем, и у четвртом сету, али није издржао, тј. противник је био прибраниији у одлучујућим тренуцима.

Први сет:

Изједначено на почетку првог сета, ТЕНТ долази до два поена предности (5:3) коју је одржао до првог техничког тајм-аут. Долазе противнице и до +3 (10:7), али наше одбојкашице убрзо изједначују резултат (12:12), а затим и прелазе у вођство (12:13). Наш тим долази до +3 до одласка на други (13:16). Одлично играју наше одбојкашице и након паузе, па предност наставља да расте: 14:19, па 15:22, и Црвена звезда долази до осам сет лопти. Противник спасава прве три, али не и трећу, па наш тим води у сетовима – 0:1 (19:25).

Други сет:

Противнице врло брзо долазе до +4 (6:2), и ту предност су одржале пред одлазак на први технички тајм-аут. Никако наше одбојкашице да ухвате прикључак, ТЕНТ долази и до +7 (13:6), Серијом од 3:0, наш тим смањује разлику (13:9), али противник ипак повећава своју предност до паузе (16:10). Поново наш тим прилази на четири поена заостатка (18:14), али након тога ТЕНТ наставља са одличном игром и долази до +8 (23:15). Црвена звезда прави још једну серију, овога пута од 4:0, али то је све што су наше одбојкашице успеле да ураде у овом сету, јер противник након тога долази до пет сет лопти, и користи прву. Резултат је изједначен – 1:1 (25:19).

Трећи сет:

Врло изједначено на почетку трећег сета, а наш тим одлази са минималном предношћу на први технички тајм-аут. Црвена звезда долази до три поена предности (10:13). Након тога долази до великог пада у игри нашег тима, па противник серијом од 6:0 долази до +3 пред одлазак на други технички тајм-аут. Одговара наш тим серијом од 4:0 и поново прелази у вођство, а убрзо има и два поена предности (19:21), а затим долази и до две сет лопте. Противнице су се одбраниле, а затим и дошле до сет лопте (25:24). Црвена звезда одговара и долази до своје треће сет лопте (25:26), али противник осваја наредна два поена и долази до друге сет лопте коју не користи, али зато не пропуштају наредну шансу и воде са 2:1 у сетовима (29:27).

Четврти сет:

Црвена звезда прва долази до два поена предности у овом сету, и та предност остаје до првог техничког тајм-аута. Одлично игра наш тим након паузе предност убрзано расте – 7:11, па 8:14, да би на други технички тајм-аут наш тим отишао са пет поена предности. Велики пад у игри наших одбојкашица, након вођства (15:19), противник прави серију од 7:0 и има +3 (22:19). Одговарају наше одбојкашице серијом од 4:0 и поново прелазе у вођство. Ипак ТЕНТ први долази до сет лопте, која је уједно и меч лопта за њихов тим. Не користи прву, али зато користе другу и освајају овај меч – 3:1 (26:24).

У нашем тиму је најбоља била Адела Хелић са 20 поена, која се вратила на терен након повреде, а пратила ју је Бојана Миленковић са 18. Теодора Пушић поново није била у саставу нашег тима. Код ТЕНТ-а, Јована Јовичић је постигла 18, а Нада Митровић 14 поена. У наставку је дата комплетна статистика са званичног сајта Wiener Städtische лиге Србије:

Дворана: СКЦ „Обреновац”. Гледалаца: 600. Судије: Борис Коларевић и Анђелко Поповић. Трајање меча: 115 минута. Резултат у серији: 1:0.

ТЕНТ: Пилиповић, Митровић 14, Жунић, Вигњевић 4, Јовичић 18, Андрић 8, Мисојчић 2, Вучићевић, Пузовић 11, Станимировић 12, Кнежевић, Вукомановић (либеро). Тренер: Маријана Боричић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 6, Јакшић, Чанак 1, Маринковић, Поповић 7, Хелић 20, Миленковић 18, Новаковић, Драгутиновић (либеро), Кецман 4, Лукић 7, Миловић 1. Тренер: Ласло Лукач.

Овом победом, ТЕНТ је повео са 1:0 у серији. Игра се на три победе, тако да ништа још увек није готово, надамо да ће наш тим имати више среће у наставку такмичења.