ВажноКошаркаНајновије

Кошаркашице настављају по старом, плус 44 у Нишу

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Студента у Нишу резултатом 97:53 у 25. колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су у Ниш допутовале са десет играчица, а тренер Драган Вуковић је равномерно поделио минутажу и одморио плејмејкера Александру Станаћев, а меч је преломљен већ у првој четвртини.

1932204_10151936174640952_1662051346_n

Студент је само једном повео на овом мечу и то на самом почетку када је било 3:2. Тада је кренула канонада црвено-белих и за само неколико минута предност је достигла плус 14 (22:8), после одличне игре Иванке Матић, Тине и Мине Јовановић. Јелена Станковић је затворила прву деоницу поготком за предност од 28:12. Студент је у другој четвртини пришао на минус 11 (24:35) у једном тренутку, али су брзо узвратиле Мина Јовановић и Иванка Матић, да би Милена Папић тројком одвела гошће до 19 разлике у 19. минуту (43:24). Тина Јовановић је још два пута погодила, а надовезала се и Милица Деура за плус 24 на полувремену (50:26).

Нина Ђоковић је била у свом елементу на почетку трећег периода игре. Постигла је осам поена за само четири минута и црвено-беле су стигле до плус 31 (61:30). Милица Деура је такође била шутерски расположена, уз стандардно ефикасну Тину Јовановић, а Мирјана Бероња је још једном тројком донела Звезди вођство од 42 поена разлике на крају треће четвртине (81:39). Црвено-беле нису превише форсирале у последњих десет минута, па су и кошаркашице Студента мало дошле до даха. У последњој деоници Звезда је промашила доста шутева, али то се није одразило на коначан резултат, јер су у финишу Нина Ђоковић и Милица Деура погоцима одржале велику предност гостујућег тима.

Невероватна је била Звездина доминација у скоку. Играчице Студента су ухватиле свега 16 лопти, а црвено-беле чак 48, па је на крају индекс корисности био 118:35 у корист београдског тима. Најефикаснија у екипи Црвене звезде била је Тина Јовановић са 20 поена и седам скокова. Иванка Матић је забележила дабл-дабл учинак од 16 поена и десет ухваћених лопти. Милица Деура је додала 15, а Нина Ђоковић 14 поена. У екипи Студента Маја Живковић је убацила 18 поена.

Студент – Црвена звезда  53:97 (12:28, 14:22, 13:31, 14:16)

Ниш – Дворана: ОШ “Душан Радовић“. Гледалаца: 800. Судије: Стошовић, Тасић и Нешић.

Студент: Петровић 10 (3 ас, 2 ул, 2 ил), Илић 6 (3 ск), Васић (4 ул, 3 ас), Радојковић 2 (2 ск), Стошић (2 ил), Милојевић, Поповић 2 (5 ас, 3 ск, 4 ил), Виријевић 13 (2 ас), Живковић 18 (5 ск, 2 ил), Вујисић 2, Златковић.

Црвена звезда: Бошковић 2 (4 ск), Бероња 9 (5 ас, 4 ск, 3 ил), Станковић 6 (2 ск), Деура 15 (5 ск, 2 ил), Станаћев 1 (2 ас, 2 ул, 2 ил), Ђоковић 14 (6 ск, 3 ил), Т. Јовановић 20 (7 ск, 2 ул), Папић 6 (3 ас, 2 ск), Матић 16 (10 ск, 2 ас, 2 бл, 2 ил), М. Јовановић 8 (7 ск, 2 ас).

Црвено-беле су друге на табели са скором од 22 победе и три пораза, а у последњем колу лигашког дела дочекују екипу Врбаса.