ВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Шампиони рутински до вођства у плеј-офу

Ватерполисти Црвене звезде победили су новосадску Војводину у првом мечу полуфинала плеј офа 14:4 (2:1, 2:0, 5:2, 5:1).

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је капитен Андрија Прлаиновић са 3 гола. Војводина је повела голом Стојчића, бившег играча Црвене звезде, на истеку 4 минута. Непун минут касније Страхиња Рашовић је изједначио, а затим Ранђеловић преокренуо резултат. Од тада само је један тим постајао у базену. Војводина се добро бранила, пружила добар отпор, голман Максимовић је имао пар одличних интервенција, а Аврамовић и Вапенски су уздрмали пречке. У наставку је виђена лепа игра, а предњачио је капитен Андрија Прлаиновић, који је постигао гол са пола терена и Никола Рађен сјајним потезом испред Маринковића. Црвена звезда је рутински и лако привела меч крају и повела са 1:0 у полуфиналној серији.

Црвена звезда – Војводина 14:4 (2:1, 2:0, 5:2, 5:1)

Базен „Влахо Бата Орлић“. Гледалаца: 400.

Судије: Иванка Раковић Крстоношић, Вукашиновић.

Играч више: Црвена звезда 11 (6), Војводина 9 (3). Петерци: Црвена звезда 2 (2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С. Рашовић 2, Рађен 1, Ивошевић, Кљајевић, Вукчевић 1, Аврамовић 2, В. Рашовић, Ранђеловић 2, Вапенски 2, Прлаиновић 3, Ман, Тановић, Милићевић 1. Тренер Савић. ВОЈВОДИНА: Виторовић, Петровски 1, Максимовић , Јоксимовић, Тохољ, Гвоздановић 1, Стојчић 1, Ћатовић, Његован, Васић, Матковић, Јовановић 1, Лекић. Тренер Орловић.