ВажноКошаркаНајновије

Јуниорке савладале Партизан, финале на видику

Јуниорке Црвене звезде савладале су екипу Партизана резултатом 74:51 у другом колу групе Б финалног турнира првенства Србије за кошаркашице до 19 година. Црвено-беле су водиле током читавог меча, а на терену је доминирала Александра Црвендакић, која је била нерешива енигма за екипу вечитог ривала и у одбрани и у нападу.182

Звезда је фантастично почела меч, тачније Александра Црвендакић, која је у прва четири минута постигла чак десет поена и донела екипи двоцифрену предност од 12:2. Црвено-беле су затим упале у један лошији период игре са неколико промашаја и изгубљених лопти, па су младе кошаркашице вечитог ривала успеле да се приближе на пола коша заостатка највише захваљујући тројкама Катарине Анђелковић и смање на 17:18 на крају прве деонице.

Снежана Богићевић је погодила тројку у 13. минуту и поново донела црвено-белом тиму осетнију разлику (24:17). Звезда је до краја другог периода игре одржала предност од седам поена (35:28) погоцима са линије слободних бацања Александре Црвендакић и Јулијане Војиновић.

Црвендакић је наставила своју доминацију и у трећој деоници, када је за седам минута убацила седам поена и донела Звезди ново двоцифрено вођство (44:33). Она је уз помоћ Катарине Зец одвела Звезду до плус 18 на крају треће четвртине (53:35) и победа је била на дохват руке.

Јуниорке вечитог ривала су искористиле период који је Александра Црвендакић провела на клупи, да би мало предахнула, и серијом од 6:0 пришле су на минус 12 (41:53). Звезда је одговорила поготком Кристине Арсенић и тројком Јулијане Војиновић за 58:41. Црно-беле нису могле да се супротставе Звезди, па је предност минут пре краја достигла и 23 поена разлике (70:47), после поена Снежане Богићевић и Катарине Зец. Тачку на овај меч ставила је поготком Снежана Богићевић за максималних 74:51.

Убедљиво централна фигура утакмице била је Александра Црвендакић са 33 поена, 15 скокова (14 дефанзивних), шест украдених лопти, пет асистенција и две блокаде уз одличан шут за два поена 10-9 и индекс корисности од чак 56. По 12 поена постигле су Катарина Зец и Кристина Арсенић, која је поделила и пет атрактивних блокада, док је у екипи Партизана најефикаснија била Маричићева са 11 поена.

Црвена звезда – Партизан  74:51 (18:17, 17:11, 18:7, 21:16)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 300. Судије: Смиљанић и Ивановић.

Црвена звезда: Зец 12 (8 ск, 3 ас, 3 ул, 9 ил), Дубровина, Арсенић 12 (5 бл, 4 ск, 3 ил), Катанић 1 (5 ск, 3 ас, 2 ул, 4 ил), Црвендакић 33 (15 ск, 6 ул, 5 ас, 2 бл, 4 ил, индекс 56), Војиновић 6 (7 ск, 3 ас, 3 ил), Вучетић 2 (2 ск, 2 ил), Бојовић (2 ск), Богићевић 8 (5 ск, 4 ул). Нису играле: Стојчевић, Тамара Јовановић и Вукобратовић.

Партизан: Милетић 1 (2 ск, 2 ул), Петричић 9 (8 ск, 2 ул, 2 ил), Д. Димитријевић 2 (6 ск, 2 ас, 2 ул, 3 ил), Луковић 6 (13 ск, 2 ас), Анђелковић 10 (3 ск), Марковић 4 (7 ск, 4 ил), Маричић 11 (2 ск, 2 ас, 6 ил), Ћиримановић 8 (5 ск, 8 ил). Нису играле: Драгаш, А. Димитријевић, Радосављевић и Вујовић.

После два кола у групи Б на табели води Звезда са скором 2-0. Иза су Партизан и крагујевачки Раднички са по једном победом и поразом, док је екипа Бора на зачељу са две изгубљене утакмице. Црвено-беле у последњем колу играју против Радничког у суботу од 12 часова у дворани Баскет сити. Уколико се не деси неко чудо, Звезда ће се у финалу састати са победником меча Радивој Кораћ – Актавис Академија (Лесковац), који се надмећу за прво место у групи А.