Važno Domaća takmičenja Odbojka

Novi poraz u finalu

Drugi finalni duel prvenstva Srbije za odbojkašice između Partizan Vizure i Crvene zvezde pripao je domaćoj ekipi rezultatom 3-0 (25-22; 25-18; 25-20), čime su crno-bele došle na korak od osvajanja šampionske titule. Izuzev u prvom setu, naše dame nisu prikazale igru koja ih je krasila prethodnih sezona, igrale su stegnuto i u strahu, pa će morati mnogo toga da promene ukoliko žele da zadrže trofej u svojim vitrinama.

Zvezda je veoma dobro otvorila prvi set, sjajno je servirala Adela Helić, a u polju su odlične bile Kecman i Milenković. Međutim, ekipa Partizan Vizure nije dozvoljavala zvezdašicama da steknu osetniju prednost, Tijana Bošković je još jednom pokazala raskošan talenat, odličnim potezima je održavala svoj tim u igri, a na mreži su pravi bedem činile Bulić i Savić. Crveno-bele su sredinom seta ušle u seriju loših poena, lopta je prolazila kroz ruke, prijem je bio pomeren, a takve poklone tim poput Partizan Vizure ne propušta. Došle su crno-bele do četiri set lopte, a pripala im je druga nakon servis greške Katarine Čanak (25-22).

Većim delom drugog seta zvezdašice su bile van igre. Stegle su se ruke, uvukao se neobjašnjiv strah u redove našeg tima, a protivnik nije propuštao prilike da kazni bledu Zvezdu. Pokušao je Laslo Lukač promenom na prijemu da trgne ekipu, rotirao je Kecman, Lukić i Milenković, ali nikako nije uspevao da pronađe dobitnu kombinaciju. Tek na servise Mine Popović crveno-bele uspevaju na trenutak da se vrate u igru, od rezultata 20-12 dolaze na četiri poena zaostatka, ali Zakoč reaguje tajm-autom, posle kojeg Partizan Vizura preko Boškovićeve i Buše ponovo stiče veliku prednost i sigurno privodi set kraju (25-18).

Ni treći set nije doneo ništa novo za naš tim. Umesto Julije Milovic zaigrala je Ana Jakšić, ali ni ta promena nije donela poboljšanje u organizaciji napada. Tim sa Marakane nijednog trenutka nije uspevao da ugrozi prednost domaćih, koje nisu morale ni da pruže najbolju partiju, jer su im crveno-bele svojim greškama poprilično olakšavale posao. Helićeva i Kecman su ostale bez pravih lopti, a bez njihove realizacije Zvezda nije imala čemu da se nada. Na kraju je na semaforu pisalo 25-20 i 3-0 u setovima.

Ovom pobedom Partizan Vizura je došla do prednosti od 2-0 u finalnoj seriji, čime su Zvezdine šanse za odbranu titule znatno umanjene.

Sledeći meč se igra 9. aprila, a domaćin je Crvena zvezda.