ВажноКошаркаНајновије

Јуниорке разбиле екипу Кораћа и одбраниле титулу

Јуниорке Црвене звезде савладале су у финалу првенства Србије за кошаркашице до 19 година екипу Радивоја Кораћа резултатом 85:45 и одбраниле шампионску титулу. Црвено-беле су доминирале током читавог меча и потпуно понизиле своје ривалке у мечу за трофеј.0481

Звезда је силовито почела утакмицу и поенима Александре Катанић, Александре Црвендакић и Јулијане Војиновић повела са 9:2 у петом минуту после чега је клупа Кораћа затражила тајм-аут. Екипу Кораћа је у првој четвртини у игри одржавала Сања Мандић, која је убацила осам од 16 поена свог тима Њеном тројком екипа Кораћа је пришла на минус пет (10:15), а затим је уследила серија Звезде од 7:0. Александра Црвендакић је погодила тројку, а Александра Катанић је везала четири поена за плус 13 (23:10). Ипак, и екипа Кораћа се није предавала, па је у финишу прве деонице серијом од 6:0 пришла на 16:23.

У другој четвртини уследила је невиђена доминација црвено-белих, серија од 18:0 и потпуни распад система у игри екипе Радивоја Кораћа. Кош тима који носи име прослављеног кошаркаша бомбардовале су Александра Црвендакић, Јулијана Војиновић и Александра Катанић (на слици у дресу са бројем 20), за великих плус 25 (41:16) у 19. минуту. Екипа Кораћа је тек у финишу друге четвртине дошла до поена, али није смањила огромну предност Звезде јер је Јулијана Војиновић поентирала за 45:19 после 20 минута Звездине доминације. Црвено-беле су добиле другу деоницу резултатом 22:3, а индекс корисности је на полувремену износио невероватних 65 према минус три у корист Звезде.

До половине трећег периода игре црвено-беле су стигле и до 30 разлике (53:23), а затим је Наталија Дубровина погодила тројку, да би екипа Кораћа везала по неки добар напад и мало смањила велики заостатак, али само за кратко, јер је у финишу четвртине Јулијана Војиновић убацила тројку, а на другој страни је Сања Мандић реализовала два слободна бацања, па је Звезда после 30 минута игре имала предност од 34 поена (65:31).

Војиновић и Катанић су и у четвртој четвртини наставиле да решетају кош немоћних ривалки, а када је Дубровина погодила нову тројку било је и плус 38 (75:37) у 34. минуту. До краја меча вреди издвојити још четири поена Александре Катанић, чиме је постала најефикаснији актер меча, а Звезда је славила са округло 40 разлике и славље је могло да почне.

Однос у скоковима био је 53:27 у корист Звезде, а укупни индекс корисности 105:20 за новог-старог шампиона Србије. Најефикаснија на утакмици била је Александра Катанић са 20 поена, девет скокова, шест асистенција и три украдене лопте (индекс 33), док је Јулијана Војиновић постигла 19 поена уз седам скокова, шест асистенција и три украдене лопте, а Александра Црвендакић је забележила 18 поена, 15 скокова, шест асистенција и четири украдене лопте уз највећи индекс корисности на мечу од 42. У екипи Кораћа издвојила се Сања Мандић са 19 постигнутих поена.

Радивој Кораћ – Црвена звезда 45:85 (16:23, 3:22, 12:20, 14:20)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 500. Судије: Смиљанић и Виријевић.

Радивој Кораћ: Спаић 4 (4 ил), Спасојевић 2 (4 ск, 4 ил), Мандић 19 (3 ул, 2 ск, 5 ил), Тодоровић 4 (5 ил), Синђелић 5 (9 ск, 2 ул, 6 ил), И. Петровић (5 ск), Бојат 4, Д. Јовић 1 (2 ск), А. Петровић 2, М. Јовић 4 (4 ск). Нису играле: Родић и Ковачевић.

Црвена звезда: Зец, Дубровина 6 (2 ул, 2 ил), Стојчевић, Тамара Јовановић 1 (2 ск, 3 ил), Арсенић 4, Катанић 20 (9 ск, 6 ас, 3 ул, 2 ил, индекс 33), Црвендакић 18 (15 ск, 6 ас, 4 ул, индекс 42), Војиновић 19 (7 ск, 6 ас, 3 ул, 3 ил), Вучетић 2 (2 ск, 2 ул, 2 ил), Бојовић 6 (4 ск), Богићевић 9 (7 ск, 2 ас, 2 ул, 3 ил). Није играла: Вукобратовић.

Јуниорке Црвене звезде су одбраном шампионске титуле још једном показале да имају велики потенцијал и да ће први тим у врло блиској будућности имати на кога да се ослони, шта више, велика већина њих је већ добијала минуте у првом тиму на челу са Александром Црвендакић, која је узданица клуба и један од највећих талената у Европи. Шампионску титулу освојиле су: Катарина Зец, Наталија Дубровина, Александра Стојчевић, Тамара Јовановић, Кристина Арсенић, Александра Катанић, Александра Црвендакић, Сања Вукобратовић, Јулијана Војиновић, Јована Вучетић, Милица Бојовић и Снежана Богићевић.