ВажноКошаркаНајновије

Пораз кошаркашица од Врбаса на крају лигашког дела

Кошаркашице Црвене звезде поражене су на домаћем терену од екипе Врбаса резултатом 73:75 у последњем 26. колу Прве женске лиге Србије. У резултатски небитном мечу за домаћи тим, црвено-беле су већим делом јуриле предност гостујуће екипе и на крају нису успеле да је стигну.124

После почетног испитивања снага Врбас се одлепио на 12:8 са две узастопне тројке Емине Демировић у седмом минуту. Станаћев и Тина Јовановић су поравнале резултат, али су гошће прву четвртину решиле у своју корист резултатом 16:12 поенима Иване Јововић и Тијане Цукић.

Врбас је у другој деоници одржавао три до пет поена предности до 15. минута утакмице, а онда су Александра Станаћев и Милица Деура довеле Звезду до минус један (21:22). Минут пре краја првог полувремена гошће су водиле са 29:25, а затим су црвено-беле поготком Иванке Матић и тројком Мирјане Бероње преокренуле на 30:29, да би се на одмор отишло са нерешеним резултатом (32:32), после слободних бацања на обе стране.

Тројком Јоване Вукоје и новим кошем Иване Јововић гошће долазе до седам поена предности после серије од 7:0 за вођство од 41:34, да би Александра Станаћев тројком прекинула Звездин пост. Имао је Врбас и осам разлике (48:40) у 25. минуту после поена Емине Демировић, а затим су црвено-беле направиле серију од 9:0 и повеле са 49:48. Ипак, расположене гошће су почеле да сипају тројке као од шале. Миљана Џомбета је погодила једну, а Тамара Рајић две, па је Врбас поново успео да се одлепи на пет поена разлике. Звезда је у трећој четвртини примила 27 поена, што довољно говори о пропустима у одбрани, па је Врбас после 30 минута кошарке водио са 59:54.

Тек што би црвено-беле успеле да направе неки добар потез и резултатски се приближе Врбасу, на то је одговор имала Емина Демировић, која је својом четвртом тројком на мечу одвела гошће на плус девет (67:58), после чега је тренер Звезде Драган Вуковић морао да затражи тајм-аут. Минути су пролазили, а црвено-беле никако нису могле да дођу до своје игре у нападу, а ни Врбас се није прославио. Само што је Звезда пришла на минус четири (66:70), Ивана Јововић је погодила тројку и поново одвела гошће до плус седам (73:66). И поред два промашена слободна бацања Тине Јовановић, Звезда поенима Александре Станаћев у финишу стиже до минус два (73:75), али за преокрет више није било времена.

Колико статистика понекад зна да буде варљива говори и тимски индекс корисности који је на крају био убедљиво на страни Црвене звезде 85:63. Најефикаснија у тиму црвено-белих била је Иванка Матић са 17 поена и шест скокова, док су екипу Врбаса до победе водиле Емина Демировић са 22 поена, осам скокова и четири украдене лопте и Ивана Јововић са 18 поена и седам скокова.

Црвена звезда – Врбас  73:75 (12:16, 20:16, 22:27, 19:16)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 50. Судије: Ивановић, Виријевић и Мрђа.

Црвена звезда: Бероња 5 (3 ас, 2 ск, 2 ул, 5 ил), Станковић (2 ск), Деура 11 (8 ск, 4 ас, 4 ул, 2 ил), Станаћев 12 (6 ас, 6 ил), Црвендакић 11 (2 ск, 2 ас), Ђоковић 2 (4 ск, 2 ас), Т. Јовановић 11 (10 ск, 2 бл), Матић 17 (6 ск, 2 ил), М. Јовановић 4 (2 ск, 2 ас). Нису играле: Бошковић, Војиновић и Папић.

Врбас: Џомбета 9 (3 ас), Вукоје 8 (5 ск, 5 ас, 2 ил), И. Јововић 18 (7 ск, 2 ас, 2 ил), Ристић 8 (7 ас, 6 ил), Цукић 2 (3 ас, 2 ил), Ј. Јововић, Остојић, Рајић 8 (9 ск), Демировић 22 (8 ск, 4 ул, 2 ас, 6 ил). Нису играле: Марковић, Турудић и Антић.

Црвено-беле су лигашки део шампионата Србије завршиле на другој позицији са 22 победе и четири пораза, кош разликом 2096:1635 и 48 освојених бодова. Звездин противник у плеј-офу биће познат када се одиграју остале утакмице последњег кола.