ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Пораз од Војводине у другом мечу финала

У другој утакмици финала плеј-офа одбојкаши Црвене звезде су забележили пораз од новосадске Војводине, резултатом 0:3 (24:26, 22:25, 23:25). Наш тим није личио на себе у овом мечу, што је противник знао да искористи и заслужено победи.

Први сет:

Врло изједначено на почетку утакмице, поен за поен до првог техничког тајм-аута на коме наш тим има минималну предност. У сличном ритму се наставило и након паузе, да би ипак Војводина отишла на други технички тајм-аут са два поена предности. Након одличних сервиса Петковића, Црвена звезда везује три поена и прелази у вођство (17:16), па тренер гостију реагује тајм-аутом. Војводина осваја два поена након паузе. Поново се игра поен за поен, након чега наш тим прелази у вођство (21:20), али Војводина ипак прва долази до сет лопте (23:24), па Николић реагује тајм-аутом. Стоиловић је сигуран, али Војводина користи наредну сет лопту – 0:1 (24:26).

Други сет:

Војводина боље отвара други сет и осваја прва четири поена, па је Николић приморан да у раној фази сета реагује тајм-аутом. Стоиловић прекида серију Новосађана, а наш тим убрзо долази и до изједначења (5:5). Противник одлази на први технички тајм-аут са два поена вишка. Приличан број сервис грешака је направио наш тим у досадашњем току меча (резултат тренутно –  7:9). Два узастопна поена за нашу екипу након тога, а Копривица сервисом доноси прво вођство у овом сету (11:10). На сервис Милутиновића Црвена звезда долази до три поена предности (14:11), што је сигнал за тренера Војводине да затражи тајм-аут. Црвена звезда има +4 на другом техничком тајм-ауту, након „бомбе“ Петковића (из сервиса). Противник осваја прва два поена након паузе, а затим прилази и на поен заостатка (17:16). Резултат је изједначен, а затим Војводина прелази у водјство (18:19), па и Николић тражи тајм-аут. Два поена предности има Војводина (19:21), а убрзо и три (20:23), а долази и до три сет лопте. Стоиловић спашава прву, али Петковић прави сервис грешку – 0:2 (22:25).

Трећи сет:

Изједначено на почетку трећег сета, ас поеном Буцуљевића, Црвена звезда има +2 на првом техничком тајм-ауту. Милутиновић је одличан у блоку, а затим Војводина осваја два узастопна поена (9:8). Враћа се наш тим на +3 (12:9). Одличан сервис Стоиловића – 15:11, а пред други технички тајм-аут наш тим има три поена предности. Долази противник до изједначења (16:16), па Николић реагује тајм-аутом. Још један поен за Војводину након паузе, Петковић прекида серију (17:17). Греше Новосађани, Душан Петковић је сигуран, па и тренер Војводине тражи тајм-аут (19:17). Ново изједначење (20:20), а затим и противник прелази у вођство, па је наш тренер поново затражио тајм-аут. Резултатска клакцалица наступа, Црвена звезда прелази у вођство (22:21), Војводина узвраћа истом мером (22:23) и долази до меч лопте коју користи – 0:3 (23:25).

Најефикаснији у нашем тиму је био Душан Петковић са 25 поена, док је Милан Катић предводио противничку екипу са 16 поена. Комплетна статистика преузета са званичког сајта Wiener Städtische лиге Србије је дата у наставку:

Црвена звезда – Војводина НС семе 0:3 (24:26, 22:25, 23:25)

Дворана: СЦ „Спорт Еко”. Гледалаца: 200. Судије: Горан Градински и Игор Миљковић (оба Београд). Трајање меча: 81 минут. Резултат у серији: 1:1.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Мунћан, Стоковић, Перић, Стоиловић 10, Гмитровић, Копривица 3, Милутиновић 4, Јовановић, Петковић 25, Буцуљевић 1, Вујић (либеро). Тренер: Душко Николић.

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 8, Коларић (либеро), Ч. Станковић, Стругар, Веселиновић, Катић 16, Радић 15, Милутинов, Петковић 1, Лубурић 7, М. Станковић 5, Капур (либеро). Тренер: Страхиња Козић.

Војводина је овом победом направила „брејк“ и  прекинула дугачак низ пораз у сусретима са нашим тимом. Финална серија се сели у Нови Сад. Верујемо да пораз неће уздрмати наше момке и да ће нова серија победа кренути већ од недеље, 13. априла, када се игра наредни меч.