ВажноДомаћа такмичењаРукомет

Велика победа рукометаша у „Вечитом дербију“ – 27:21!

Рукометаши Црвене звезде савладали су Партизан у „Вечитом дербију“ – 27:21 (15:11) у оквиру 3.кола плеј-офа Супер лиге. Црвено-бели су били бољи и доминантији противник током целог меча и нису испуштали предност ни када су имали три играча мање, а гости сваки напад седмерац. Црвена звезда је забележила прву победу у плеј-офу, а већ у среду игра у Шапцу, највећи дерби српског рукомета, против Металопластике. Најефикаснији је био Стефан Алчаковић са 8 голова.

У објективност и тенденциозне одлуке судијског пара имали сте прилике да се уверите у директном тв преносу, који су гости толико избегавали. Сада је јасно и зашто. Рукометаши Партизана су имали фудбалске нападе у трајању по неколико минута, а судије су држале руку и до минут за пасиван напад. Искључења су прича за себе, али јасна је била жеља играча Ненада Перуничића, који су били као један и непоколебљиви и када се чинило да имају наспрам себе и два „екстра“ играча више. У првом полувремену, црвено-бели су кренули одлучно и мирно и брзо дошли до предности од 3 гола. На крају је могла да буде и већа разлика, али је Марсенић погодио без судијског звиждука у последњој секунди, а гол је неочекивано признат за 15:11. Кајганић, Анђелић и Алчаковић су водили Црвену звезду до предности. У другом полувремену, силовит наставак црвено-белих, где су и стали у првом делу, иако су почели друфи период са играчем мање. Онда је настала, можемо рећи а да не погрешимо, лакрдија у Шумицама. Код 18:12 је настала невероватна ситуација. Црвена звезда је сваки напад добијала искључење, а гости седмерац. Ипак, и у ситуацији са три играча мање, Алчаковић погодио после дужег времена, а гости истопили предност на 19-17. Покушавали су гости и провоцирањем да стигну црвено-беле беле, али на срећу нису успели. На крају, Алчаковић и Кајганић стављају тачку на и, и доносе Црвеној звезди прву победу, која се изједначила на табели са Железничаром и Партизаном са скором 1-2.

Црвена звезда – Партизан 27:21 (15:11)

Београд. Дворана: Шумице. Гледалаца: 1.000. Судије: Боричић (Београд) и Марковић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 1 (1), Партизан 4 (3). Искључења: Црвена звезда 18 минута, Партизан 16 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Косановић, Цупара, Лазовић 1, Пантелић, Алчаковић 8, Ољача, Денић 3, Лазић, Митровић, Павлов 2, Шотић, Огризовић, Нешовановић, Кајганић 7, Анђелић 6, Брајовић.

Партизан: Ристановић, Радовановић, Живковић, Јовановић 6, Мандић 1, Радовановић М., Максић, Вуковић, Матичић 3, Радовановић А. 2, Костадиновић, Беочанин 1, Рашић, Маркићевић 5, Марсенић 3, Сретеновић.