Домаћи шампионат Фудбал

Звезда носи +6 на дерби!

Фудбалери Црвене звезде су за још један корак ближе освајању титуле након што су у Београду савладали екипу Радничког из Ниша резултатом 2-0 (0-0). Стрелци за наш тим су били Ракић и Мрђа, који су искористили сјајне асистенције Нинковића и Милијаша. Током већег дела утакмице црвено-бели су били бољи ривал, али су често остајали недоречени у завршници или је голман Филиповић успевао да заустави њихове ударце. У другом полувремену Звезда је заиграла агресивније, а таква игра је врло брзо дала резултат, па ће момци са Маракане на “вечити дерби“ понети шест бодова предности.

1. мин. Судија је дао знак за почетак утакмице и већ у првом нападу Звезда је створила прву прилику, али је гол Мрђе поништен због офсајда.

2. мин. Покушао је Милијаш из слободног ударца са 30-ак метара, али је лопта отишла изнад гола.

5. мин. Успео је Ненадић да стигне пас који је ишао у аут и да одлично центрира, голман гостију је могао само да “боксује“ лопту, која долази до Милијаша, али његов ударац одлази преко гола.

15. мин. Још једном је Ненадић одлично пробио по левој страни, пронашао је Лазовића у срцу казненог простора гостију, али његов ударац није био довољно јак.

18. мин. Нинковић је избацио Ракића у ситуацију 1 на 1, али је голман Радничког био бржи. Међутим, лопта се одбија до Мрђе, он шутира из прве, али његов ударац пролази тик поред стативе.

33. мин. Ракић је искористио грешку Булатовића, кренуо је ка голу Филиповића, на тренутак је размишљао да ли да асиситира Мрђи или да шутира, одлучио се за ово друго, али се то испоставило као лошије решење, јер је Филиповић успео да сачува мрежу.

43. мин. Мрђа је успео да прође по десној страни, пронашао је усамљеног Ковачевића на неких 13-14 метара од гола гостију, али његов шут блокира Булатовић у последњем тренутку.

45. мин. Звезда је последњу прилику у првом полувремену имала у надокнади времена. Покушавали су редом Лазовић, Нинковић и Мрђа, одбрана гостију је сваки од шутева успела да блокира, последњи је завршио у корнеру, али није било времена да се ударац из угла изведе.

Почело је друго полувреме.

Звезда је решена да на време постигне гол и отклони све дилеме око резултата, али фудбалерима у црвено-белим дресовима недостаје концентрације у завршници.

49. мин. ГООООООООЛ! РАКИЋ!

Сјајно је Нинковић упослио Ракића, а такву асистенцију нападач Црвене звезде није могао да не искористи и не доведе наш тим у вођство!

55. мин. Лазовић је непрописно заустављен на 17-18 метара од гола Радничког искоса са десне стране, прекид је извео Милијаш, али је Филиповић још једном веома добро интервенисао.

65. мин. Још једна феноменална асистенција Нинковића и одличан шут Мрђе, али Филиповић израста у најбољег појединца гостију и лопту врховима прстију избацује у корнер.

68. мин. Добра прилика за Раднички, али је ударац Стојановића изблокиран.

74. мин. ГООООЛ! МРЂА!

Овај пут у улози асистента се нашао Милијаш, након чијег паса Мрђи није било тешко да обиђе Филиповића и пласира лопту у небрањену мрежу.

90. мин. Крај утакмице! 15 узастопни тријумф Звезде и још 5 корака до титуле!