ВажноКошаркаНајновије

Падови у игри коштали кошаркашице Звезде победе против Кораћа

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у првом мечу финалне серије плеј-офа против екипе Радивоја Кораћа резултатом 73:76. Изабранице тренера Драгана Вуковића су одлично играле у првој четвртини у којој су имале и десет поена предности, али су посустале у трећој деоници и дозволиле домаћем тиму да преузме контролу утакмице, након чега нису успеле да се врате иако су имале неколико прилика.

Након почетне предности домаћег састава од 4:0, црвено-беле су направиле серију од 9:0. Пет поена у поменутом налету постигла је Александра Станаћев (једна тројка), а четири Тина Јовановић. Звезда је добром одбраном натерала освајача регионалне лиге на грешке, а у нападу се одлично сналазила Тина Јовановић, да би поготком Александре Црвендакић екипа стигла до девет поена разлике (17:8) на истеку шестог минута. У једном тренутку било је и плус десет, а Црвендакић, Станаћев и Иванка Матић су одржале предност гошћи до краја првог периода игре, који је завршен вођством од 27:18.1530576_10151994117660952_5727961456559306617_n

Домаћи тим је агилније ушао у другу деоницу и са две тројке Сање Мандић за кратко време серијом од 8:0 пришао на само поен заостатка (26:27). Тина Јовановић је са пет поена у низу одбила налет Кораћа и Звезда је поново имала солидну залиху од шест поена (32:26). Кошаркашице Кораћа су брзо анулирале заостатак и тројком Снежане Чолић стигле до изједначења (32:32). Звезда је са линије слободних бацања поново стигла до шест поена вишка (38:32). Читаво прво полувреме екипе су играле у серијама, па су домаће са 5:0 стигле на само поен мање (37:38) после нове тројке Снежане Чолић. Црвено-беле су се ипак боље снашле у финишу друге деонице и погоцима Нине Ђоковић и Милице Деуре отишле на одмор са четири поена предности (44:40). Тина Јовановић је у првом полувремену постигла 13 поена уз пет скокова за нешто више од десет минута у игри, док су Ђоковић и Станаћев убациле по осам, колико је имала и Сања Мандић у противничком табору.

Серијом од 6:0 на почетку трећег периода игре домаћи тим је после дуго времена дошао у вођство (46:44). Звезда није имала решења у нападу у тим тренуцима, што су играчице Кораћа искористиле да стигну до плус шест (54:48) у 26. минуту. Није екипа Радивоја Кораћа играла нешто посебно добро, колико је Звезда била бледа у трећој четвртини, па је Кораћ после 30 минута игре водио са 59:55.

Тројком Сање Мандић у 35. минуту Кораћ је стигао до шест поена предности (68:62), а црвено-беле су срљале из грешке у грешку. Домаће су одржавале плус шест све до финиша меча, када је Мирјана Бероња погодила тројку. Имала је Звезда прилику да меч уведе у неизвесну завршницу, али су Нина Ђоковић и Тина Јовановић промашиле шутеве, па је остало 76:73 за екипу Кораћа, која је повела са 1:0 у серији. Најефикаснија у екипи Црвене звезде била је Тина Јовановић са 15 поена и 11 скокова, док је Александра Станаћев постигла 13 поена уз осам асистенција. У тиму Радивоја Кораћа 15 поена је убацила Сања Мандић, а 11 је имала Јелена Максимовић.

Радивој Кораћ – Црвена звезда  76:73 (18:27, 22:17, 19:11, 17:18)

Дворана: Спорт Еко. Гледалаца: 100. Судије: Павлица, Виријевић и Миздрак.

Радивој Кораћ: Чолић 7 (4 ск, 3 ас), Б. Станковић 6 (5 ск, 5 ас, 2 ул, 5 ил), Антић 7 (2 ск), Топузовић 3 (3 ск), Ј. Јовановић 6, Мандић 15 (8 ск, 4 ас), Максимовић 11 (4 ск), Брајковић 10 (3 ск), Ступар 3 (2 ск), Милић 2, Капор 6. Није играла: Станчић.

Црвена звезда: Бероња 7 (3 ск, 4 ил), Ј. Станковић, Деура 8 (2 ас), Станаћев 13 (8 ас, 2 ск, 3 ил), Црвендакић 11 (7 ск, 5 ас), Ђоковић 8 (7 ск, 4 ас), Т. Јовановић 15 (11 ск, 2 ил), Матић 7 (3 ск, 2 ул), М. Јовановић 4. Нису играле: Бошковић, Војиновић и Папић.

Црвено беле су пропустиле лепу прилику да финалну серију отворе победом, али ће шансу за изједначење имати већ у суботу када је на програму друга утакмица у којој ће Звезда бити домаћин. Шампион Србије ће постати тим који стигне до три тријумфа. Звезда је до сада 28 пута била првак државе, док екипа Кораћа никада није освајала овај трофеј.