ВажноВатерполоНајновије

Ватерполискиње Црвене звезде нове шампионке Србије

Ватерполисткиње Црвене звезде успеле су да освоје прву шампионску титулу у првој сезони од оснивања клуба. Црвено-беле су у Београду славиле против Сенте резултатом 13:8 и са 3:1 у победама стигле до дупле круне у овој сезони, јер су претходно славиле и у националном Купу.

10441140_434033816733529_8195809173575978961_n

Изабранице тренера Милоша Брадића су фуриозно одиграле прву четвртину, коју су добиле са чак 6:0, што је на крају и пресудило у корист домаћег састава, јер су црвено-беле одржавале велику разлику и поред покушаја екипе Сенте да се врати у игру. Другу деоницу добиле су гошће са 4:3, тако да је Звезда на полувремену имала сасвим лепу предност од пет голова разлике (9:4). Трећа четвртина завршена је резултатом 1:1 и било је јасно да су црвено-беле веома близу великог успеха. На крају победа од 13:8 и славље је могло да почне. Најефикаснија на утакмици била је Јована Дујовић из редова новог шампиона Србије са пет голова, а по три поготка постигле су Јована Пантовић и Драгана Ивковић. У редовима екипе Сенте, која је другу сезону заредом вицешампион највише погодака је постигла Бенак – три, а црвено-беле су успеле да добром одбраном сведу учинак Жоке Патаки на само један гол.

Црвена звезда – Сента  13:8 (6:0, 3:4, 1:1, 3:3)

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 1, Пантовић 3, Ћоровић, Илић, Дујовић 5, Симић, Мандић, Ђорђевић, Марковић, Ивковић 3, Јаковљевић 1, Вујовић. Тренер: Милош Брадић.

Сента: Минок, Рудич 1, Бенак 3, Бурањи, Ленђел, Велез, Кинчеш 2, Замбок, Тот 1, Патаки 1, Јухас. Тренер: Тот.

Ово је велики успех Црвене звезде у ватерполу ове сезоне, јер су освојени сви сениорски трофеји у обе конкуренције. Ватерполисти су узели титулу и Куп Србије, а овим тријумфом исти подвиг успеле су да остваре и црвено-беле ватерполисткиње, што је незабележен резултат у домаћим ватерполо оквирима. Титула ватерполисткиња додатно добија на тежини ако се зна да је Сента лигашки део завршила на првој позицији, али је Звезда у маниру правог шампиона била најбоља када је било најважније, у финалној серији и забележила три победе 11:10, 13:6 и 13:8 уз један пораз 4:8.

Јована Дујовић је била најефикаснија играчица црвено-белих у финалним окршајима, јер је на четири утакмице постигла 14 погодака, док је и у целом плеј-офу била најбољи Звездин стрелац са 21 голом. Само три поготка мање од ње постигла је Јована Пантовић и овај двојац је носио екипу у доигравању. Шампионски тим Црвене звезде: Емилија Александровић, Јована Миловановић, Јована Пантовић, Ивана Ћоровић, Стасја Илић, Јована Дујовић, Наташа Симић, Нада Мандић, Катарина Ђорђевић, Ирена Марковић, Драгана Ивковић, Тијана Јаковљевић, Јелена Вујовић. Тренер: Милош Брадић.