Лалатовићев тим поставља нове границе на почетку сезоне

Црвена звезда је на почетку сезоне 2014/15 стартовала са четири победе без примљеног гола, што се никада није десило у богатој клупској историји.

Поред тога, рачунајући и прошлу сезону, Рајковићева мрежа мирује већ 387 минута. Млади чувар мреже најтрофејнијег српског клуба је последњи пут савладан у 63. минуту 30. кола минуле сезоне на гостовању у Новом Саду против Војводине (3:3), када га је матирао Никола Попара. Дакле, тих 27 минута плус 360 у прва четири кола ове сезоне у збиру даје 387 минута без примљеног поготка за талентованог чувара мреже који ће последњег дана октобра прославити тек 19. рођендан.

10603797_782856031775295_7320263946006962422_n

Рајковићев низ несавладивости је још увек далеко од рекорда клуба у првенству који држи Звонко Милојевић. Легендарни чувар мреже је у сезони 1994/95, када је освојена дупла круна, био несавладан 697 минута у континуитету, али ако одбрана Звезде овако настави ништа није немогуће, па ни обарање овог сјајног резултата. Ту је и одличан низ Бобана Бајковића од 820 минута (рекорд клуба у свим такмичењима) без примљеног гола из сезоне 2011/12, па ће Предраг Рајковић и његови саиграчи из одбрамбене линије имати кога да јуре у наставку првенства.

Црвено-бели након прва четири кола имају исто толико победа и импресивну гол разлику 7:0, што ову генерацију сврстава на високо шесто место клупске историје када су у питању најбољи учинци на старту шампионата. Власник рекорда је генерација из сезоне 1975/76 са седам победа у првих седам кола, док су тимови из шампионата 1950, 1990/91 и 2000/01 забележили максималан учинак у првих шест рунди такмичења. Исти скор од четири тријумфа на почетку првенства имао је и Звездин састав из сезоне 1958/59, али бољу гол разлику (16:3), док је екипа црвено-белих из сезоне 2006/07 имала четири од четири уз гол разлику 8:1, па дели шесто место на вечној листи најбољих стартова са садашњим саставом. То значи и да Звезда тренутно има најбољи старт сезоне од 2000. године, а други најбољи у последње 24 године.

Тренер црвено-белих Ненад Лалатовић за сада одлично води екипу, иако је тим у односу на прошлу сезону остао без стандардних првотимаца и носилаца игре Милијаша, Мрђе, Нинковића, Бајковића, Келхара, Дауде, могуће и Лазовића уколико пронађе ангажман, а већина пристиглих играча још нису ни заиграли у такмичарским утакмицама, тако да резултат који је клуб направио на почетку новог првенства Србије још више добија на значају и даје додатну снагу тиму да и после паузе настави са победама и сигурно иде ка освајању прве позиције на табели.