ВажноНајновијеРукомет

Рукомет, 2. коло: Звезда испустила бод у Костолцу

Рукометаши Црвене звезде ремизирали су у другом колу Супер лиге Србије на гостовању против Рудара у Костолцу резултатом 24:24.

1545875_489449727858604_277725208548373163_nЦрвено-бели су били бољи ривал током највећег дела утакмице, али су дозволили домаћој екипи да у финишу стигне до изједначења.

Рудар је у 17. минуту водио са минималних 9:8, али су црвено-бели брзо преокренули и на полувреме отишли са предношћу од 14:13.

У другом делу игре гости из Београда су држали све конце у својим рукама, приказали врло добру партију и водили са 23:21 у финишу, а нешто касније и резултатом 24:23. Ипак на крају су морали да се задовоље једним бодом са тешког гостовања, јер је домаћи састав изједначио у финишу на коначних 24:24.

Млади голман Рудара Филип Уранкар је зауставио неколико шутева црвено-белих, док су у нападу своје шансе искористили Александар Драгутиновић, Ненад Недељковић, Владимир Петровић и Владимир Димитријевић.

Сјајну партију у редовима Црвене звезде пружио је млади Младен Шотић, који је са осам постигнутих голова био најефикаснији играч на утакмици. Искусни чувар мреже Стеван Симић забележио је девет одбрана. У екипи Рудара по шест голова су постигли Александар Драгутиновић и Владимир Петровић. Тимови су били ослабљени неиграњем узданица екипе. Рудару је недостајао повређени капитен и некада истакнути играч црвено-белих, Милош Милошевић, док за Звезду није играо одлични стрелац Војислав Брајовић, који није могао да наступи са заштитном маском после прелома носа, јер ношење исте по правилима није дозвољено.

10171810_489449904525253_9212010493723408048_n

Рудар – Црвена звезда 24:24 (13:14)

Костолац – Спортска дворана. Гледалаца: 950. Судије: Алимпић и Црњански (Бачка Паланка). Седмерци: Рудар 2 (2), Црвена звезда 3 (0). Искључења: Рудар 14 минута, Црвена звезда 10 минута.

Рудар: Уранкар (5 одбрана, седмерац), Рајичић (6 одбрана, седмерац), Шућуровић, Ивошевић, Аврамовић, Владић, Драгутиновић 6, Бабић 1, Недељковић 4, Недељков, Марјановић 3, Петровић 6 (1), Мердовић, Димитријевић 4 (1), Милошевић.

Црвена звезда: Симић (9 одбрана), Цупара (2 одбране), Вуковић, Поповић, Димитрић 2, Алчаковић 3, Тодоровић 3, Протић 4, Антељ, Радоничић 1, Шотић 8, Нешовановић 3, Матичић, Бабић, Меденица, Милутиновић.

Црвено-бели после два кола имају учинак од три освојена бода, а у наредној рунди такмичења дочекују екипу Планинке.