Рајковић 657 минута без примљеног гола

Голман црвено-белих Предраг Рајковић продужио је своју невероватну серију несавладивости на 657 минута. Звездина феноменална одбрана ове сезоне није капитулирала у седам првенствених и једном Куп мечу.

Млади чувар мреже најтрофејнијег српског клуба је тако надмашио учинак Бобана Бајковић из шампионата 2011/12 од 640 минута без примљеног гола, али је Бајковић и даље рекордер клуба по укупном низу несавладивости од 820 минута у свим такмичењима, док Звонко Милојевић држи клупски првенствени рекорд са 697 минута без примљеног гола. Овде нашим читаоцима дугујемо једно извињење. Раније смо писали да је Звонко Милојевић клупски рекордер у свим такмичењима са 896 минута, што се испоставило као нетачан податак из старих новина. Провером смо утврдили да је легендарни голман, који је са Звездом освојио титулу светског првака у Токију, био несавладан у сезони 1994/95 на 697 минута узастопно у шампионату, а 716 минута укупно, тако да је Бобан Бајковић клупски рекордер са 820 минута несавладивости у свим такмичењима.

Милојевић је свој низ у првенству почео од 18. минута 6. кола, које је одиграно 24. септембра 1994. године, када га је Ћирић савладао у вечитом дербију (1:1). Од тада у првенству није примио гол на шест узастопних мечева: Раднички Ниш (3:0), Рад (0:0), Напредак (4:0), ОФК Београд (2:0), Војводина (3:0) и Спартак (3:0), да би га тек у 14. колу 19. новембра 1994. године савладао Штрбац из Рудара (1:1) у 85. минуту. Дакле 72 минута из шестог кола плус 540 минута у шест утакмица и 85 минута из 14. кола је у збиру 697 минута за Звездиног рекордера у првенству Звонка Милојевића. Он је у укупном збиру од 24. септембра 1994. до реванша четвртфинала Купа 9. новембра 1994. против Партизана (3:3) одолевао 716 минута и то поменутих 72 минута из лигашког дербија (1:1), пет првенствених мечева Раднички, Рад, Напредак, ОФК Београд и Војводина и два Куп меча против нишког Радничког (4:0) и Партизана (2:0), све до 14. минута реванша четвртфинала Купа (3:3), када је Тешовић савладао Звонка. Дакле 72 + 630 + 14 = 716.

Бобан Бајковић је свој рекордни низ почео 17. марта 2012. године када га је на мечу 19. кола шампионата Србије против БСК-а у Борчи савладао Вигњевић у 14. минуту. Затим је одолевао на осам узастопних мечева: Партизан (2:0) – први сусрет полуфинала Купа, Борац Чачак (2:0), Хајдук Кула (3:0), Раднички Крагујевац (0:0), Металац (5:0), Партизан (2:0) – реванш полуфинала Купа, Нови Пазар (0:0), Слобода (1:0), све до 25. априла 2012. године и меча 26. кола шампионата против ОФК Београда (1:1), када га је савладао Батиоха у 24. минуту. Дакле 76 минута из 19. кола плус 720 минута из осам утакмица и 24 минута из 26. кола је укупно 820 минута за рекордера клуба Бобана Бајковића.

Предраг Рајковић је свој низ почео 25. маја 2014. године од 63. минута претходне сезоне, против Војводине (3:3) када је последњи пут савладан, а стрелац је био Попара. Од тада одолева на седам првенствених утакмица ове сезоне укупно 27 + 630 = 657 минута. Младом чувару мреже после ове утакмице недостаје 40 минута да стигне Милојевићев клупски првенствени рекорд, а 163 до изједначавања апсолутног рекорда клуба који је у власништву Бобана Бајковића. Оваква прилика се указује врло ретко, тако да је на младом голману, чији су квалитети неспорни и његовим искуснијим саиграчима из дефанзиве да му помогну да постави клупске рекорде на наредна два меча. Наравно, Звездине победе ће у тим утакмицама бити изнад сваког другог податка и рекорда, а ово може да представља само додатни мотив да мрежа црвено-белих остане нетакнута у недоглед.