ВажноНајновијеРукомет

Рукометаши декласирали Планинку са 20 голова разлике

Рукометаши Црвене звезде неочекивано лако и убедљиво савладали су Планинку из Куршумлије у Београду у трећем колу Супер лиге Србије резултатом 37:17 и на тај начин преузели чело табеле уз напомену да нишки Железничар има меч мање.

1518373_492890150847895_4385363698846370248_oЗвезда је фуриозно отворила утакмицу серијом 4:0, а већ у 16. минуту било је 11:3 у корист домаћег тима. Десет минута касније играчи Ненада Перуничића стижу и до највеће предности у првом делу сусрета од 11 голова разлике (18:7). Све је у београдском тиму функционисало на врло високом нивоу, а треба истаћи и да су гости допутовали у престоницу са само 11 играча уз кажњеног тренера Илића. Звезди је недостајао први голман и капитен Владимир Цупара, па је траку уместо њега на овом мечу преузео Стефан Алчаковић. У саставу је био и повратник Лука Денић, који је пружио врло добру партију, а на терен се вратио и Војислав Брајовић после прелома носа. На полувремену је домаћи тим водио резултатом 19:9.

Звезда је и у другом делу наставила у истом ритму, па је већ после шест минута у наставку сусрета било 23:10. Марко Антељ се одлично снашао на голу у одсуству капитена Цупаре забележивши велики број успешних интервенција, а његови саиграчи су у нападу лако излазили на крај са нерасположеним чуварима мреже гостујуће екипе. У 50. минуту резултат на семафору је гласио 30:15 у корист прошлогодишњег финалисте националног купа.

10271562_492890414181202_8056178283879806429_n

Четири минута пре краја Звезда стиже до вођства од 18 разлике (34:16), а у самом финишу серијом од 3:0 и до максималних 37:17 за пуно срце малобројних љубитеља рукомета и навијача који су подржали тим на овом мечу.

10473775_492890327514544_2506663345281298443_n

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Марко Поповић са седам голова, док су се по пет пута у стрелце уписали Дарко Тодоровић и Виктор Матичић. Марко Антељ је забележио чак 18 одбрана на голу црвено-белих, док је у екипи Планинке пет голова постигао Душан Илић.

Црвена звезда – Планинка  37:17 (19:9)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Марић (Панчево) и Машић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 6 (3), Планинка 1 (1). Искључења: Црвена звезда 12, Планинка 8 минута.

Црвена звезда: Симић, Вуковић 1, Поповић 7, Слободан Димитрић 2, Алчаковић 2, Протић 2, Меденица 1 (1), Антељ (18 одбрана), Радоничић, Тодоровић 5, Нешовановић 3, Матичић 5 (1), Бабић 4, Денић 4, Брајовић 1 (1), Милутиновић.

Планинка: П. Павловић (8 одбрана, седмерац), Перовић, Илић 5, Топаловић 4 (1), Стојановић 2, Радисављевић 3, Н. Павловић, Петровић 1, Милош Милосављевић 2, Гоцић, Марко Милосављевић.

Црвено-бели су за сада први на табели, а у следећем колу очекује их увек тешко гостовање против Југовића у Каћу.