ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда без среће у Каћу, минимална победа Југовића

Рукометаши Црвене звезде нису успели да остану непоражени после гостовања против екипе Југовића. Тим из Каћа је славио у неизвесној завршници дербија четвртог кола Супер лиге Србије голом Немање Белоша резултатом 30:29.

Fotografija0774Звезда је боље отворила сусрет и повела са 4:1, али су домаћи играчи брзо одговорили и преокренули на 6:5. Затим се играло гол за гол. Гостујући тим је стизао до изједначења у неколико наврата, а Југовић је успео да се одлепи у 20. минуту, када су стигли до три гола разлике (11:8). Београдски тим је за непуна три минута стигао до изједначења (11:11), али су рукометаши Југовића у самом финишу са два поготка отишли на одмор са предношћу резултатом 16:14.

10701927_914145495281839_8518023196855940569_nДомаћа екипа је боље почела други део и стигла до највеће предности на утакмици од четири гола разлике (18:14) у 35. минуту. Звездин чувар мреже Стеван Симић био је расположен у других 30 минута, па се екипа захваљујући његовим успешним интервенцијама вратила у игру. Црвена звезда је успела да се приближи у 40. минуту на само гол заостатка (19:20), али рукометаши Југовића нису дозволили да састав Ненада Перуничића изједначи, све до 47. минута, када је на семафору писало 23:23. Одмах након тога црвено-бели су повели са 24:23, а последњи пут је то био случај у 50. минуту при разултату 26:25. Уследила је неизвесна завршница у којој Југовић најпре стиже до два разлике у 55. минуту (29:27), а гости се за само два минута експресно враћају у живот за 29:29. Немања Белош је постигао гол у 58. минуту и испоставило се одлучио победника, а црвено-бели нису успели да искористе напад  јер су испустили лопту.

Далеко најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Војислав Брајовић (на слици у дресу са бројем 24). Постигао је девет погодака и показао да ће и ове сезоне бити главна узданица екипе у нападу. У екипи Југовића девет голова је постигао Никола Црноглавац, док се Немања Белош осам пута уписао у стрелце. Одличан утисак оставио је и голман Дејан Милосављев са 18 одбрана.

Југовић – Црвена звезда 30:29 (16:14)

Дворана: Храм. Гледалаца: 1.500. Судије: Алимпић и Црњански (Бачка Паланка). Седмерци: Југовић 1 (1), Црвена звезда 2 (1). Искључења: Југовић 4, Црвена звезда 10 минута.

Југовић: Селеши 1, Момиров 3, Врговић 2 (1), Шипка 1, Лисица, Н. Куртеш, Живковић, Илић 5, Добријевић, А. Куртеш, Црноглавац 9, Милосављев (18 одбрана, седмерац), Јокић, Матић (1 одбрана), Белош 8, Вучићевић 1.

Црвена звезда: Симић (9 одбрана), Вуковић 1 (1), Поповић 3, Слободан Димитрић, Протић 2, Антељ, Радоничић 3, Тодоровић 3, Цупара (3 одбране), Шотић 1, Нешовановић 2, Матичић 4, Бабић 1, Денић, Брајовић 9, Милутиновић.

Црвено-бели и даље воде на табели са пет освојених бодова, уз напомену да екипе које би могле да престигну Звезду имају меч мање. У следећем колу на програму је вечити дерби против Партизана у коме је домаћин Црвена звезда.