ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Убедљив пораз кошаркашица у Вршцу

Кошаркашице Црвене звезде изгубиле су на гостовању против Вршца резултатом 56:78 у другом колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле нису успеле да понове одличну игру са старта шампионата, а овога пута су имале врло лош проценат шута за два поена.

Лош почетак Звезде знатно је кумовао овом поразу. Вршац је повео резултатом 11:0 после тројке Јоване Веселиновић. Млади београдски тим смањио је на 7:13 у 6. минуту, када је Снежана Богићевић везала пет поена. Ипак, Марина Мандић и Инес Ћорда су биле расположене у домаћем саставу, па је предност Вршца достигла 14 поена (26:12) на крају прве четвртине.

На почетку друге деонице вршачки састав је одржавао високо вођство, да би црвено-беле серијом од 6:0 после погодака Александре Катанић, Сање Вукобратовић и Мине Ђорђевић стигле на само минус шест у 18. минуту (31:37). Ипак, Вршац је одбио налет Звезде и поенима Драгане Николић решио прво полувреме у своју корист резултатом 43:32. Далеко најрасположенија у црвено-белој екипи у првих 20 минута била је Снежана Богићевић са 14 поена, док су за Вршац по 12 поена убациле Марина Мандић и Јована Веселиновић.

У другом делу игра гостујућег тима се потпуно распала. Звезда је убацила само пет поена у трећој четвртини, па је домаћи тим после 30 минута имао великих +22 (59:37). До краја меча Вршац је рутински сачувао велику предност и лако славио другу победу у сезони. Црвено-беле су имале шут за два поена од само 30 одсто, што је био главни разлог убедљивог пораза. Вршац је имао и девет скокова више, али и седам изгубљених лопти више од Звезде. Утисак је да је домаћи тим добио овај меч на искуство, јер за Звезду играју изузетно младе играчице између 15 и 18 година, а великој већини њих ово је било прво гостовање на сениорском нивоу.

Најефикаснија на утакмици била је Снежана Богићевић, која је убацила 25 поена, а подршку јој је пружила само Александра Катанић са 15 поена, девет скокова, седам асистенција и четири украдене лопте за свих 40 минута у игри, али и њих две су имале слабији проценат шута из игре. У екипи Вршца Јована Веселиновић је убацила 23 поена, Драгана Николић је додала 17 уз осам скокова, док је Марина Мандић постигла 14 поена и ухватила девет лопти.

Вршац Свислајон – Црвена звезда 78:56 (26:12, 17:20, 16:5, 19:19)

Вршац – Дворана: Миленијум. Гледалаца: 250. Судије: Вучић, Мали и Павловић.

Вршац Свислајон: Ћорда 7 (9 ас), Мандић 14 (9 ск, 4 ас, 3 ул, 2 бл, 2 ил), Ратковић 3, Николић 17 (8 ск, 2 ас, 2 ул, 3 ил), Стјепановић (2 ск, 2 ил), Веселиновић 23 (5 ас, 4 ск, 5 ил), Жижа, Подунавац 9 (6 ск, 4 ил), Бошњић 5 (8 ск, 2 ил). Није играла: Јанковић.

Црвена звезда: Богићевић 25 (4 ск, 2 бл, 3 ил), Лукић, Вукобратовић 8 (4 ск, 2 ул), Катанић 15 (9 ск, 7 ас, 4 ул, 3 ил), Ђокић, Вучетић 2 (2 ск, 2 ил), Бојовић 1 (4 ск, 2 ас, 2 ул, 2 ил), Зукановић, Ђорђевић 5 (5 ск). Нису играле: Обрадовић и Чубра.

Црвено-беле после два кола имају по једну победу и пораз, а следећег викенда дочекују Србобран у оквиру трећег кола Прве женске лиге Србије.