ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Нова победа Црвенe звезде у Краљеву

У првом колу Wiener Städtische Суперлиге Србије за одбојкаше састали су се Рибница и Црвена звезда. Ова два тима су у среду већ одиграли меч у Краљеву у оквиру Суперкупа Србије у коме је наш тим победио, а сада су одмерили снаге и у домаћем шампионату, и наш тим је поново био убедљив – 3:0 (25:23, 25:17, 25:20).

Први сет:

Изједначено на почетку овог сета, Рибница је повела са 2:0, наши преокренули на 2:4, затим је резултат поравнат на 5:5, да би наш тим након тога поново везао два поена. Домаћини одговарају истом мером (7:7). Играло се поен за поен након тога до 9:9, након чега наш тим поново бежи на +1, и поново противник то одмах анулира. Рибница је повела (13:12), наши одбојкаши преокрећу на 13:14. Опет се игра поен за поен, а затим Звезда поново има два поена вишка (18:20). Ову предност је очувала до 20:22, а затим домаћин поново долази до изједначења. Звезда ипак долази до две сет лопте, користи другу и осваја први сет након доста муке – 0:1 (23:25). Сет је трајао 35 минута.

Други сет:

Изједначено и на почетку другог сета (4:4), а затим наш тим прави серију од 7:0. Долази Црвена звезда и до +8 (6:14). Рибница успева да преполови предност (12:16). Ипак, наши везују два поена након тога (12:18), а затим додатно повећавају предност (13:21). Мирно приводе сет крају, користе другу сет лопту – 0:2 (17:25).

Трећи сет:

Резултат се кретао слично као и у другом сету, само је на крају Рибница постигла три поена више – 0:3 (20:25). Звезда је и у другој утакмици у Краљеву убедљиво тријумфовала.

Најефикаснији у Црвеној зведи је био Копривица са 20 поена, Милутиновић је постигао 15, Гмитровић 14, а Стоиловић 12. Код домаћина, највише поена је постигао Радовић 14, док је Ћосић постигао 13, а Окошановић 10. У наставку можете погледати комплетну статистику са ове утакмице преузету са званичног сајта Wiener Städtische лиге Србије:

Рибница – Црвена звезда 0:3 (23:25, 17:25, 20:25)

Хала спортова у Краљеву. Гледалаца: 300. Судије: Борис Коларевић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 80 минута.

РИБНИЦА: Шкундрић (либеро), Павловић 1, Окошановић 10, Сеизовић, Адамовић, Мочић (либеро), Радовић 14, Вилимановић, Ћосић 13, Миловановић 6, Зекавица, Драпшин 3. Тренер: Бошко Мачужић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 8, Јевтић (либеро), Стефановић, Стоиловић 12, Гмитровић 14, Копривица 20, Милутиновић 15, Нејић, Мартиновић, Кецман, Благојевић, Буцуљевић 3. Тренер: Драган Кобиљски.

На овај начин, наш тим је успешно кренуо у одбрану шампионске титуле. У другом колу, следећег викенда, на програму је „вечити дерби“, а домаћин је Партизан.