ВажноНајновијеРукомет

Металопластика однела бодове из Београда

Рукометаши Црвене звезде поражени су у дербију шестог кола Супер лиге Србије у Београду од шабачке Металопластике резултатом 24:27. Црвено-бели су заостајали скоро током читавог меча, а изостанак голгетера Војислава Брајовића се изразито осетио у игри екипе Ненада Перуничића.

11012_502814766522100_4516206095097731808_nСтефан Алчаковић је отворио утакмицу поготком, и то је било једино вођство Звезде на утакмици, али су гости из Шапца убрзо преузели иницијативу и са две мини серије од по 3:0 стигли до озбиљне предности од 7:3 у 11. минуту. Црвено-бели су од тада јурили резултат до краја меча. Головима Младена Шотића и Дарка Тодоровића убрзо су преполовили вођство Металопластике и смањили на 6:8, али само за кратко јер је ривал преко Грујичића поново дошао до плус четири (10:6). Изабраници Ненада Перуничића су мало поправили игру у односу на сам почетак. Цупара је имао неколико успешних интервенција, али су гости чврстом одбраном константно држали предност. У 23. минуту шабачки рукометаши су повели са пет голова разлике (13:8). Домаћи тим, свестан да им измиче контрола утакмице, на време се пробудио и головима Луке Денића и Уроша Вуковића из седмераца пришао на минус два (12:14). У финишу првог дела Шотић постиже атрактиван гол, Вуковић још једном реализује седмерац и смањује на 14:15, али Ненад Делибашић погађа мрежу за 16:14 у корист гостију и то са играчем више на истеку 30. минута.

10411900_502814843188759_3066894079991254902_nЛоше је почело друго полувреме по екипу у црвено-белим дресовима. Металопластика је побегла на 20:16, али након тога није искористила три узастопна напада, што Звезда успева да казни и преко Вуковића, Тодоровића и Шотића стиже на само минус један (19:20). Голман Стеван Симић је добро бранио у другом делу, али су црвено-бели имали већи број изгубљених лопти и промашаја који су скупо коштали екипу на овом сусрету. Гости су се брзо консолидовали и серијом 6:1 стигли до велике предности у 51. минуту. Грујичић и Делибашић су постигли важне голове у поменутом налету Шапчана за испоставиће се недостижну предност од 26:20. Пришла је Звезда на минус четири (22:26), Симић је одбранио седмерац, али су и црвено-бели промашили са седам метара, па је и последња нада да се може стићи бар до бода отишла у неповрат. На крају је Шотић смањио на коначних 24:27.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Младен Шотић са седам погодака, док је Урош Вуковић постигао пет, од чега су три била из седмераца. У гостујућем саставу по седам пута су се у стрелце уписали Немања Грујичић и Немања Обрадовић.

Црвена звезда – Металопластика 24:27 (14:16)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Мошорински и Панџић (Нови Сад). Седмерци: Црвена звезда 6 (4), Металопластика 4 (2). Искључења: Црвена звезда 10, Металопластика 14 минута.

Црвена звезда: Симић (11 одбрана, 2 седмерца), Вуковић 5 (3), Поповић, Слободан Димитрић 2, Алчаковић 3, Протић, Антељ, Радоничић 2, Тодоровић 4, Цупара (4 одбране), Шотић 7, Нешовановић, Матичић, Бабић, Денић 1 (1), Милутиновић.

Металопластика: Гроздановић, Драгићевић 3 (1), Миловановић 2, Стевановић, Грујичић 7 (1), Палевић, Делибашић 4, Остојић, Обрадовић 7, Марковић, Арсић (12 одбрана, 2 седмерца), Савић, Јездимировић, Митровић 3, Јевтић, Петровић 1.

Звезда је после овог пораза пала на четврто место са седам освојених бодова. Испред су Југовић са осам, Железничар са девет и Металопластика са 10 освојених бодова. Црвено-бели у следећем колу дочекују нишки Железничар.