ВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Тијана Ђорђевић донела победу Звезди у дербију кола против Напретка

Фудбалерке Црвене звезде савладале су крушевачки Напредак на домаћем терену у Београду резултатом 1:0 у 10. колу шампионата Србије. Победоносни погодак постигла је Тијана Ђорђевић, најбољи стрелац црвено-белих, у првом полувремену.

250302_725474637544500_819386581628624822_n

Дерби 10. кола припао је Црвеној звезди. Дуел трећепласиране Звезде и другопласираног Напретка обећавао је добар фудбал и пуно узбуђења, а и поред чињенице да је виђен само један гол, играчице су оправдале очекивања љубитеља женског фудбала. Црвено-беле су имале иницијативу и константно претиле чувару мреже гостујуће екипе, док је Напредак стрпљиво чекао своју шансу и у пар наврата озбиљно угрозио гол Сандре Милојевић. Једини погодак постигнут је у периоду највеће иницијативе изабраница тренера Стојановића. Ивана Бобић је добила лопту на средини терена, вешто је преварила две играчице Напретка и сјајно упослила голгетера Тијану Ђорђевић, која је заобишла голмана Напретка Костићеву и затресла мрежу у 25. минуту. Постигла је свој седми гол у сезони по чему је први стрелац тима у првенству Србије. Одмах након Звездиног поготка Напредак узвраћа опасним нападом, али фудбалерке у белим дресовима не успевају да постигну гол. Игра је била на високом нивоу до краја првог полувремена. Оба тима су држала висок ниво и јак темпо, било је и жестоких дуела, али све је протекло у жару борбе и границама фер-плеја.

1794760_725478114210819_7193962922175897501_n

Напредак није имао шта да чека, па је у другом полувремену кренуо жестоко ка голу Звезде у намери да што пре стигне до изједначења. Гошће су од старта другог дела игре вршиле велики притисак и представљале сталну опасност по црвено-беле, а велику прилику имала је доскорашња играчица Звезде, Моника Шишковић, која је упутила одличан шут из слободног ударца, али је Сандра Милојевић сјајном интервенцијом спречила већ виђен погодак. Ређали су се напади Крушевљанки све до 70. минута, када је коначно опао притисак, па је Звезда у последњих 20 минута успела да повеже своје редове и створи неколико шанси, које није успела да реализује, па се резултат из првог полувремена до краја меча није променио. Понашање играчица оба тима било је изузетно коректно, тако да судијска тројка није имала много посла.

1779709_725478280877469_937619625965498027_n

Црвена звезда – Напредак 1:0 (1:0)

Помоћни терен стадиона Црвене звезде. Гледалаца: око 100. Судија: Данијела Марковић. Помоћне судије: Светлана Билић и Маја Малочевић. Делегат: Милан Младеновић. Стрелац: Тијана Ђорђевић (Црвена звезда) у 25. минуту.

Црвена звезда: Милојевић, Живановић, Стојановић, Ђуричек, Бобић, Тришић, Пантелић, Ерац, Благојевић, Матић (Еленков), Ђорђевић (Ракић).

Напредак: Костић, Марковић (Бонџић), Караџић, Моника Шишковић, Јанков, Марина Шишковић, Јоновић (Лисинац), Петронијевић, Крстић, Павловић, Тенков.

Црвено-беле су и даље на трећој позицији, али су пришле Напретку на само два бода. Звезда има 22, Напредак 24, а Спартак максималних 30 бодова и то без примљеног гола. У следећем колу изабранице Дарка Стојановића гостују екипи Пожаревца у последњој утакмици јесењег дела сезоне.