ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Војводина се провукла до бодова у Београду

Кошаркашице Црвене звезде нису успеле да нанесу први пораз екипи Војводине у шампионату Србије ове сезоне. Новосадски тим је славио у Београду резултатом 80:76. Црвено-беле су се храбро бориле, биле равноправне, чак и боље на терену током највећег дела утакмице, али је један краћи период лошије игре и велики број изгубљених лопти у другом полувремену коштао екипу победе у четвртом колу Прве женске лиге Србије.

Војводина је нешто боље отворила меч и преко расположене Јелене Вучетић стигла до предности од 8:4. После тајм-аута домаћег тима у игру је ушла Невена Наумчев, која је нанизала четири поена и једну украдену лопту, а прво вођство београдском тиму донела је Јована Вучетић на истеку шестог минута за 12:10. Гошће су брзо преокренуле на 16:13, а затим су црвено-беле преко Јоване Вучетић и Невене Наумчев направиле серију од 5:0 за нови преокрет (18:16). Неколико промашаја Звездиних кошаркашица искусније гошће су искористиле и решиле прву четвртину у своју корист са 22:20. У првих 10 минута у домаћем саставу истакла се Невена Наумчев са седам поена и три украдене лопте, док је у редовима Воше Јелена Вучетић забележила девет поена.

Велика борба се распламсала на паркету дворане Баскет сити у другој четвртини. Војводина је повела са 24:20, али Звезда узвраћа серијом од 6:0 и поготком Александре Катанић стиже до 26:24. били су то једини поени водеће играчице црвено-белих у првом полувремену. Тројком сјајне Невене Наумчев домаћи тим стиже до три разлике (29:26) у 14. минуту, али новосадска екипа узвраћа серијом од 8:0 у којој су Јелена Првуловић и Марија Вујадиновић постигле по једну тројку за нови преокрет и вођство гошћи од 34:29. Звезда се не предаје и мало по мало топи предност ривала. Мина Ђорђевић и Снежана Богићевић су носиле тим, а црвено-беле су серијом од 7:0 још једном преокренуле резултат у своју корист за 36:34 у 17. минуту. Гостујући тим је у овој деоници имао врло расположену Марију Вујадиновић, која је узвратила тројком, али Звезда је на одмор ипак отишла са минималном предношћу јер је Невена Наумчев (број 20 на слици) била прецизна са линије слободних бацања за 40:39. Наумчев је била и најефикаснија на терену у првом полувремену са 14 поена, док је у тиму Војводине Марија Вујадиновић забележила 12 поена.

10712847_10152373424150952_7118768135420695426_n

Звезда је одржавала предност у трећем периоду игре. Мина Ђорђевић је поентирала за 46:43, али је Јована Пашић узвратила са два плус један после личне грешке Наумчев. Црвено-беле преко Александре Катанић и Мине Ђорђевић стижу до плус четири (52:48), али се у противничком тиму разиграла Јелена Првуловић, која је забележила пет узастопних поена за преокрет и вођство Војводине од 56:54. Тројком Невене Наумчев домаћи састав враћа вођство (57:56), али Звезда након тога губи много лопти, што новосадски састав користи и предвођен Јованом Пашић прави серију од 8:0 за вођство од 64:57 у финишу треће четвртине. Ипак, црвено-беле смањују тројком Снежане Богићевић на 60:66 до краја трећег периода.

Војводина почетком последње четвртине стиже до плус 11 (73:62), а Звездa баш у последњој деоници губи корак за ривалом. Шут је потпуно стао и домаћи тим није могао да се врати у игру. Тројком Јоване Пашић, гошће у 36. минуту долазе до највеће предности која је износила 16 поена (80:64). Ипак, Звезда до краја не дозвољава Војводини да поентира и бележи серију од 12:0, али времена за велики преокрет није било, па је новосадски састав славио са 80:76.

10301516_10152373424225952_8173225305484813773_n

Најефикаснија у Звездином тиму била је Мина Ђорђевић са 18 поена и 12 скокова, док је Невена Наумчев убацила 17 поена. У екипи Војводине Јована Пашић је забележила 30 поена, чак девет украдених лопти и седам скокова, док је Јелена Првуловић меч завршила са учинком од 15 поена и осам асистенција. Звезда је имала велику предност у скоковима (45:27), али су кобне биле изгубљене лопте, којих је у црвено-белом тиму било чак 32 на овом мечу, 12 више од противника. Да је Војводина ову утакмицу добила на искуство и мали пад Звезде крајем треће и у првој половини четврте деонице, говори и индекс корисности који је на крају био потпуно изједначен (79:79).

Црвена звезда – Војводина 76:80 (20:22, 20:17, 20:27, 16:14)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Вучић, Вукановић и Терзић.

Црвена звезда: Богићевић 11 (11 ск, 7 ас, 8 ил), Вукобратовић 2 (2 ск, 5 ил), Катанић 12 (8 ск, 8 ас, 4 ил), Ђокић (2 ск, 4 ил), Вучетић 8 (7 ск, 2 ил), Бојовић 8 (2 ас), Наумчев 17 (4 ас, 4 ул, 2 ск, 6 ил), Ђорђевић 18 (12 ск, 2 ул, 2 ил). Нису играле: Обрадовић, Зукановић, Чубра и Сеим.

Војводина: Радуловић, Пашић 30 (9 ул, 7 ск, 2 ас, 4 ил), Вида 2 (9 ск, 2 ул, 2 ил), Вујадиновић 14 (3 ск, 3 ул, 2 ас), Првуловић 15 (8 ас, 3 ул, 7 ил), Лаковић 10 (5 ск, 2 ул, 3 ил), Вучетић 9 (6 ас, 2 ск, 2 ул, 3 ил). Нису играле: Чорто, Граховац, Лаловић, Комненовић и Пуцовски.

Црвена звезда после четири утакмице има скор од по две победе и два пораза, а у петом колу гостује још једној непораженој екипи, Шумадији из Крагујевца.