ВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Фудбалерке славиле у Пожаревцу и преузеле друго место на крају полусезоне

Фудбалерке Црвене звезде савладале су екипу Пожаревца на гостовању резултатом 2:0 у оквиру последњег 11. кола јесењег дела сезоне и избиле на друго место после пораза Напретка против Спартака. Голове за црвено-беле постигле су Јована Стојановић и Тијана Ђорђевић у другом полувремену.

Звезда је од старта била агилнији ривал. Изабранице тренера Дарка Стојановића желеле су да крунишу добру јесењу сезону освајањем нова три бода, али лопта није хтела у гол домаћег тима у првих 45 минута. У периоду највећег притиска београдских црвено-белих, играчице Пожаревца извеле су врло опасан контра напад, а голман Звезде, Сандра Милојевић, успела је да спречи Старчевићеву да погоди мрежу одбранивши зицер један на један. Био је то само тренутак слабости гошћи, које су наставиле да стварају шансе, па је после корнера Јована Стојановић (на слици) уздрмала пречку. Непрецизне су биле и Тијана Матић, Тијана Ђорђевић и Дина Благојевић, па су у првом полувремену мреже мировале.

DSCF8362-300x168Наставак није донео ништа ново. Звезда је нападала, а чувар мреже Пожаревца Ана Николић осујетила је покушаје Кристине Пантелић и Тијане Ђорђевић. Бедем Пожаревљанки коначно је пробијен у 78. минуту када је Јована Стојановић, после одлично изведеног корнера Дине Благојевић, затресла мрежу главом. Био је то њен први погодак у дресу Црвене звезде на такмичарским утакмицама. Доминација Звезде се наставила и после гола, па је Кристина Пантелић погодила пречку, а само неколико тренутака касније асистирала је најбољем стрелцу клуба Тијани Ђорђевић, која у 90. минуту постиже свој осми погодак у сезони и то на свој 18. рођендан. До краја меча Звезда је држала конце игре у својим рукама и лагано привела сусрет крају. Утакмица је протекла у фер и коректној игри оба тима, а победа је Црвену звезду довела до друге позиције на којој ће презимити до наставка шампионата на пролеће.

Пожаревац – Црвена звезда 0:2 (0:0)

Пожаревац – Градски Стадион. Гледалаца: 50. Судија Марина Вишњић (Крагујевац). Стрелци: Стојановић у 78. и Ђорђевић у 90 минуту. Жути картони: Ђаловић и Лазаревић (Пожаревац).

Пожаревац: Николић, Чубрило, Митровић, Виријевић, Изгаревић, В. Илић, Старчевић (Костић), Ђаловић, Лазаревић, Радосављевић, Битевић.

Црвена звезда: Милојевић, Стојановић, Ракић, Ђуричек (Петричевић), Мичић, Тришић, Пантелић, Ерац, Благојевић, Матић, Ђорђевић (Аранђеловић).

8. Тријумф                  11   1  1  9    8:30     4

Најбољи стрелци лиге: 18 – Алегра Пољак (Спартак), 11 – Мирела Тенков (Напредак), 10 – Милена Николић (Спартак), 8 – Тијана Ђорђевић (Црвена звезда), 7 – Маја Димитријевић (Машинац), 7 – Андријана Делић (Војводина), 6 – Виолета Словић (Спартак), 6 – Аница Плећић (Слога Раднички)…

За Црвену звезду су у јесењем делу шампионата наступале следеће играчице: Тијана Ђорђевић (11 утакмица – осам голова), Тијана Ђуричек (11-3), Јована Стојановић (11-1), Кристина Пантелић (11-4), Ивана Ерац (капитен, 11-1), Дина Благојевић (11-2), Тијана Матић (10-2), Андријана Тришић (10), Нада Живановић (10), Катарина Еленков (10-1), Ивана Бобић (8-1), Сандра Милојевић (голман, 7), Јована Ракић (7), Марина Петковић (голман, 5), Невена Мичић (5), Јована Петричевић (5), Милица Стојановић (3), Катарина Ђорђевић (2-1), Јована Аранђеловић (2), Јована Ивановић (голман, 1) и Тања Ђапић (голман, 1 меч).

Звезда је јесен завршила са учинком од осам победа, једним ремијем и два пораза уз гол разлику 24:13 и 25 освојених бодова. Испред је Спартак са максимална 33 бода, док је Напредак из Крушевца трећи са 24 бода.