ВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши одлично стартовали у Купу изазивача

У другом колу Купа изазивача, наш тим је дочекао израелски Хапоел Мате-Ашер и победио са 3:0 (25:23, 25:22, 26:24). Црвено-бели су били смирени када је било најпотребније, и заслужено иду на реванш меч са предношћу. У трећем сету су губили са 19:13, али су одиграли одлично у завршници, изједначили на 22:22, спасили једну сет лопту, а затим и преокренули сет у своју корист. Поново нису имали подршку коју заслужују, али су се још једном издигли изнад свега, успешно започевши европску одисеју.

Ево како се кретао резултат по сетовима:

Први сет:

Изједначено на почетку првог сета, уз неколико грешака на обе стране. За разлику од домаћих такмичења, у Купу изазивача и даље постоје два техничка тајм-аута по сету, а гости одлазе на први у овом сету са минималном предношћу (7:8). Смењују се екипе у вођству, али ипак гости први долазе до осетније предности (9:12), па тренер Кобиљски реагује тајм-аутом. Пауза је пријала нашим одбојкашима који везују четири поена (на сервисе Стоиловића) и прелазе у вођство (13:12), па и тренер гостију тражи тајм-аут. Два ас поена Стоиловића након одмора. Застали су наши одбојкаши након тога, противник везује три поена и долази до изједначења, али ипак наш тим одлази са минималном предношћу на други технички тајм-аут (16:15). Гости долазе до предности (17:18), али наши одбојкаши везују три поена након тога, уз одличан сервис Кецмана, нови тајм-аут за госте (20:18). Блок Мартиновић-Буцуљевић доноси нови поен нашем тиму након паузе, а серија наших се наставља и након тога (23:18). Долази наша екипа до пет сет лопти, четири су одбранили гости, а Гмитровић не дозвољава изједначење – 1:0 (25:23).

Други сет:

Други сет је почео слично као и први, само што овога пута наш тим има поен предности на првом техничком тајм-ауту. Црвена звезда прва долази до два поена предности (12:10) након новог ас поена Стоиловића. Ова предност је одржана до другог техничког тајм-аута (16:14). Долази наш тим до три поена вишка (19:16), тајм-аут за госте. Два поена за Хапоел након тога, па и наш тренер тражи тајм-аут. Одличан сервис Гмитровића враћа Звезду на +3 (22:19). Гости прилазе на поен заостатка (23:22), нови тајм-аут за наш тим. Две сет лопте за нашу екипу. Тројни блок користи прву – 2:0 (25:22).

Трећи сет:

Неколико одличних одбрана нашег тима на старту трећег сета, брзо долази Црвена звезда до три поена предности (7:4), али је онда уследило и неколико грешака, гости везују четири поена и одлазе са минималном предношћу на први технички тајм-аут. Наставља се серија гостију (7:10), приморан је наш тренер да затражи тајм-аут. Мартиновић коначно прекида серију (8:11). Расте предност Хапоела (9:14), након два везана поена нашег тима, и тренер израелског тима тражи тајм-аут. Гости имају +4 на другом техничком тајм-ауту. Хапоел долази и до шест поена предност (13:19), након чега Звезда везује три поена (одличан сервис Благојевића, а затим и грешка гостију). Околић је одличан у блоку (18:20). Стоиловић прво греши, али убрзо доноси изједначење (22:22). Уз доста среће, гости долазе до сет лопте. Бране се наши, убрзо долази и до меч лопте, блок доноси тај одлучујући поен – 3:0 (26:24).

У победничкој екипи најефикаснији је био Филип Стоиловић са 15 поена (3 ас поена), док је Александар Гмитровић постигао 14. Код гостију се истакао Бразилац Дос Сантос са 13 поена.

Реванш меч је на програму за две недеље, а у наредну фазу проћи ће екипа која освоји више бодова из два меча.