ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Убедљив пораз кошаркашица у Крагујевцу

Младе кошаркашице Црвене звезде поражене су у Крагујевцу против Шумадије резултатом 62:83 у петом колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су у другом полувремену одиграле знатно лошије него у првих 20 минута и на крају су претрпеле други узастопни пораз.

Шумадија је боље отворила меч и тројком Кристине Милошевић стигла до вођства од 7:4. Црвено-беле узвраћају серијом од 7:0 кошем Александре Катанић уз фаул након чега је реализовала и додатно слободно бацање за 11:7. Домаћи тим недуго затим стиже до изједначења, али Звезда прецизним извођењем слободних бацања Мине Ђорђевић поново долази до предности (19:16). Узвратила је Александра Катић и донела преокрет за минималну предност Шумадије од 20:19. Међутим, београдске кошаркашице одлично финиширају и поенима Невене Наумчев и Александре Катанић решавају прву деоницу у своју корист са 23:20.

Почетак другог периода обележила је егал игра са доста изједначења, а након тога црвено-беле преко Катанић и Наумчев серијом од 6:0 стижу до 32:28 у 14. минуту. Тројком Кристине Милошевић домаће још једном стижу до изједначења (34:34), а нешто касније са дистанце погађа и Ивана Ћелић за плус три у корист крагујевачког састава (39:36). Шумадија је преко Кристине Милошевић са линије слободних бацања решила прво полувреме у своју корист вођством од 43:39. Александра Катанић је за црвено-беле убацила 17 поена у првих 20 минута, док су у домаћој екипи најбоље биле Кристина Милошевић са 10 и Александра Катић са девет поена.

До великог пада у Звездиној игри дошло је у трећој деоници. Домаће кошаркашице су преко одличног трија РаковићКатићМилошевић стигле до + 12 (53:41) у 26. минуту. Кристина Милошевић и Александра Катић су погађале тројке као од шале, па је Шумадија добила трећу четвртину резултатом 20:8 за убедљиво вођство од 63:47.

Предност крагујевачког тима је у 33. минуту достигла и 19 поена после поготка Јелене Ћулафић. Јована Вучетић и Мина Ђорђевић су погодиле тројке за Звезду, али су и домаће играчице погађале, па се велика предност није топила. После још једне тројке Кристине Милошевић Шумадија је у 38. минуту стигла и до највеће предности од + 23 (80:57), а млади састав црвено-белих до краја меча успева само да мало ублажи пораз троком Ђурђине Ђокић и поготком Милице Бојовић.

Александра Катић је за Шумадију убацила 21 поен , док је Кристина Милошевић поред 18 поена нанизала седам скокова и шест асистенција. Најбоља у црвено-белом тиму била је Александра Катанић са 21 поеном, осам скокова, шест асистенција, али и седам изгубљених лопти. Шумадија је погодила чак 10 тројки из 21 покушаја. Имале су шут из игре од 56 одсто, а црвено-беле скромних 38 одсто, што је био један од кључних узрока убедљивог пораза.

Шумадија – Црвена звезда 83:62 (20:23, 23:16, 20:8, 20:15)

Крагујевац – Дворана: Гордана Гоца Богојевић. Гледалаца: 80. Судије: Димовски, Никитовић и Живковић.

Шумадија: Милошевић 18 (7 ск, 6 ас, 3 ул, 3 ил, тројке 4-6), Тодоровић (2 ск), Ћелић 13 (2 ас, 2 ск, 3 ил), Катић 21 (4 ас, 3 ск, 3 ул, 2 ил, тројке 5-9), Мартиновић, Раковић 12 (8 ск, 3 ас, 3 ил), Матовић 1 (2 ск), Мијатовић 5 (4 ск, 2 ил), Ћулафић 13 (9 ас, 3 ск, 3 ил). Нису играле: Матић, Безаревић и Трифуновић.

Црвена звезда: Богићевић 8 (4 ск, 3 ас, 2 ул, 6 ил), Вукобратовић 2, Катанић 21 (8 ск, 6 ас, 7 ил), Ђокић 3 (2 ск), Вучетић 2 (5 ск, 2 ас, 2 ул), Бојовић 2 (3 ск), Зукановић 1, Наумчев 10 (8 ск, 4 ас, 2 ул), Ђорђевић 13 (3 ск). Нису играле: Луковић, Чубра и Сеим.

Црвено-беле сада имају скор од две победе и три пораза, а у следећем колу дочекују браниоца титуле екипу Радивоја Кораћа.