ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Максимална победа црвено-белих у Кладову

Одбојкаши Црвене звезде савладали су екипу Ђердапа на гостовању у Кладову резултатом 3:0 (25:17, 25:23, 25:14), и забележили трећи узастопни тријумф у свим такмичењима.

Звезда је оправдала улогу фаворита на гостовању, а тренер Драган Кобиљски је овај меч искористио да пружи шансу и играчима који су мање играли на почетку ове сезоне. Одбојкаши Ђердапа су у првом сету били равноправни до резултата 8:8, а затим су црвено-бели додали гас и убедљиво решили у своју корист први сет резултатом 25:17. Домаћи састав је био и помало киван на судију који је свирао две дупле лопте техничару Александру Митеву. Звезда је добро изгледала са новом линијом коју су чинили Стефановић, Благојевић и Кецман, па је лако завршила посао у првом сету захваљујући добром пријему и блоку.

Екипа из Кладова је највећи отпор пружила у другом сету, када су у завршници два пута имали вођство и то при резултату 19:17, и касније код 23:22, али је Звезда тада експресном серијом од 3:0 решила и други сет у своју корист.

Трећи сет су гости из Београда добили лако и убедљиво са 25:14 на крилима одличне игре средњег блокера Александра Околића и коректора Александра Благојевића, који су оставили и најбољи утисак на овом сусрету. Благојевић је са 14 освојених поена био најефикаснији играч утакмице, а Околић се зауставио на 10 поена. Добру партију имао је и Урош Кецман са девет освојених поена уз врло добар напад од 62 одсто (13-8). У домаћем тиму Милош Атељевић је уписао 12, а Душан Стојсављевић 10 поена.

Ђердап – Црвена звезда 0:3 (17:25, 23:25, 14:25)

Кладово – Дворана: СРЦ Језеро. Гледалаца: 200. Судије: Симић (Обреновац) и Вуковић (Београд). Трајање меча 67 минута.

Ђердап: Илић 1 (6-1), Спасић (либеро, 25 пријема), Вуксановић 1 (2-1), Атељевић 12 (26-11, 1 бл), Митев 3 (3-1, 2 бл), Делић 9 (16-8, 1 ас, 15 пријема), Сретеновић, Џигурски 1 (2-1), Антић (1 пријем), Стојсављевић 10 (15-8, 1 бл, 1 ас, 19 пријема). Није играо: Савић. Тренер: Милорад Кијац.

Црвена звезда: Околић 10 (6-4, 4 бл, 2 ас), Јевтић (либеро, 8 пријема), Стефановић 2 (2-2), Стоиловић 3 (6-3, 3 пријема), Копривица 7 (16-6, 1 ас, 5 пријема), Милутиновић, Нејић 2 (3-2, 2 пријема), Мартиновић 2 (1-0, 2 бл), Кецман 9 (13-8, 1 ас, 27 пријема), Благојевић 14 (18-11, 2 бл, 1 ас). Нису играли: Гмитровић и Буцуљевић.

Црвено-бели су преузели прво место на табели, а у недељу у Београду играју Партизан и Војводина, па би победник овог дуела преузео прво место, осим у случају да Новосађани славе са 3:2. Тада би сва три тима имала по девет бодова.