ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Спартак бољи од ослабљене Звезде

Рукометаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Суботици против Спартак Војпута резултатом 23:29. Меч није могао да прође без нових повреда играча београдског клуба, а домаћи састав је био бољи ривал и на крају је однео заслужену победу.

10006379_838012566259641_6951524485674799558_nЗвезда је наступила без Радоничића, Симића и Милутиновића, а током утакмице су због повреда ван игре морали и Вуковић, Слободан Димитрић и Милошевић. При резултату 3:2 за домаћe, искусни Урош Вуковић је због прелома руке остао да лежи на паркету, а после указане помоћи морао је ван игре, па је гостујући тим већ на почетку остао знатно ослабљен. Само неколико минута касније десио се нови шок за екипу Ненада Перуничића, Слободан Димитрић је изједначио на 3:3, али се при доскоку повредио, па је и он морао да напусти терен. Уследила је уједначена игра, гол за гол, и резултатска клацкалица. Последњи пут је резултат био поравнат код 8:8, након чега Спартак прави велику серију од 5:0 за вођство од 13:8. У финишу првог дела игре и млади Милошевић се пожалио на повреду скочног зглоба, па је и он морао на клупу. Бојан Жупањац је поставио коначних 14:9 за Спартак после првих 30 минута.

Црвено-бели у другом делу нису успели да озбиљније угрозе расположеног противника. Најближе су пришли на минус четири (14:18) поготком Станка Димитрића, али то је било кратког даха, јер су рукометаши Спартака одмах узвратили и стигли до предности од 20:14 у 43. минуту, након чега је тренер Црвене звезде, Ненад Перуничић, морао да затражи тајм-аут. Међутим, то није помогло знатно ослабљеном саставу Звезде. Голман Спартака, Милош Вуковић, био је у свом елементу, а један од најбољих стрелаца лиге, Бојан Жупањац, је довео свој тим и до осам голова предности (24:16). Звезда је успела да смањи на 20:25, али је незадрживи Жупањац касније поново постигао гол за 28:22, отклонивши све дилеме око победника овог сусрета.

Најефикаснији на утакмици био је Бојан Жупањац са 11 погодака, док се Милош Лојаничић осам пута уписао у стрелце. Звезда није имала решења за овај двојац, који је постигао две трећине голова Спартака. У редовима црвено-белих Војислав Брајовић је забележио пет голова, а Виктор Матичић четири.

Спартак Војпут – Црвена звезда 29:23 (14:9)

Суботица – Дворана: Дудова шума. Гледалаца: 1.300. Судије: Благојевић и Ђокић. Седмерци: Спартак Војпут 5 (4), Црвена звезда 4 (4). Искључења: Спартак Војпут 16, Црвена звезда 6 минута. Црвени картон: Дејан Бабић (Црвена звезда).

Спартак Војпут: Вукославовић, Косовић, Пејић, Ђекић 3, Папић, Ракоција 1, Галфи, Лојаничић 8, Бојановић, Јовановић, Радуловић (3 одбране), Дистол 1, Жупањац 11 (4), Калтак 2, Чупић 3, М. Вуковић (15 одбрана).

Црвена звезда: У. Вуковић, Поповић, Слободан Димитрић 1, Алчаковић 3, Милошевић, Протић, Антељ (4 одбране), Тодоровић 2, Цупара (7 одбрана), Шотић 1, Нешовановић 3, Матичић 4 (4), Станко Димитрић 3, Бабић 1, Денић, Брајовић 5.

Звезда је остала на трећој позицији са 11 бодова, али је сада добила друштво, јер исти број бодова има и Спартак Војпут, као и нишки Железничар, који тек треба да одигра утакмицу деветог кола.