ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда славила за Марка у Загребу, после узбудљиве завршнице!

Кошаркаши Црвене звезде остварили су и девету победу из исто толико утакмица, тријумфом у Загребу над Цедевитом, у евролигашком дербију кола АБА лиге, после узбудљиве завршнице. После фуриозног почетка и серије од 11-0, Цедевита се вратила у меч и до краја четвртине се у потпуности вратила у меч. Звезда је у трећој четвртини направила разлику и константно била у вођству у другом полувремену, а Цедевита је успела да се примакне на поен минуса, пет минута пре краја. Звезда је држала предност, а Билан је минут пре краја донео изједначење. Ипак, Цирбес је искористио једно слободно бацање, Блажич оба на 6 секунди пред краја, а Анте Делаш промашио тројку за Звездину победу.

Играч утакмице Јака Блажич је постигао 20 поена, све у другом полувремену, 4-5 за три поена. Митровић је забележио дабл-дабл 12 поена и 10 скокова, као и Маркус Вилијамс 11 поена 12 асистенција. Цирбес се истакао за 13 поена. Најефикаснији на мечу је био Фран Пилепић са 21 поеном (5-8 за три).

Звезда је забележила девети тријумф у девет утакмица, а наредног понедељка игра се први овосезонски „Вечити дерби“ у Пиониру.

Цедевита – Црвена звезда Телеком 87-88 (17-17, 21-19, 19-31, 30-21 )

Дом Спортова

Гледалаца: 2.600

Судије: Пукл, Јавор, Петек

Цедевита: Зупчић 8, Рамљак 5, Прилепић 21, Бабић, Делаш А. 12, Зганец, Билан 13, Делаш М. 10, Гордић 5, Укић 8, Араповић 5. Тренер: Репеша

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 11п 12ас 1ул, Ребић, Чворовић, Дангубић 4п 1ск, Митровић 12п 10ск, Лазић 6п, Блажич 20п (4-4 сл, 2-3 за 2, 4-5 за три) 3ск 3ас, Калинић 7п 5ск, Марјановић 4п 5ск, Тејић 6п (3-3 из игре), Џенкинс 5п 5ас, Цирбес 13п 3ск. Тренер: Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (17-17)

Феноменалан почетак црвено-белих, који су отворили утакмицу серијом од 11-0! Низали су се поени и закуцавања Дангубића, Митровића, Лазића. Цедевита се вратила у меч серијом од 6:0, коју је почео Араповић тројком, а исти играч је искористио два слободна слободна бацања за 17-17.

Дангубић је постигао 4п, Митровић и Лазић по 3, а Вилијамс је имао 4 асистенције.

2/4 (21-19)

Цедевита је повела у другој четвртини први пут на мечу (21-17), али је Звезда одговорила преко Вилијамса и Џенкинса и вратила предност. Резултатску клацкалицу је вратио Билан 5 поеном, а Рамљак довео домаће до 28-24. Митровић је погодио, а узвратили Делаш и Укић, па Цедевита има плус пет на 2.15 пре краја, после фаула Делаша у нападу. Погађа Џенкинс, узвраћа Билан, а затим Лазић погађа за три поена. Затим и капитен Митровић погађа оба слободна бацања, а Гордић првим поенима 13 секунди пред крај полувремена погађа за 38-35. У последњем нападу Вилијамс је искористио само једно бацање за 38-36 на полувремену.

Најефикаснији је Лука Митровић са 7п уз 4 скока, 1ас и 1ул. Вилијамс је постигао 6п уз 5ас и 1ул, Лазић 6п, а Марјановић (5ск), Дангубић и Џенкинс по 4п.

3/4 (19-31)

Јака Блажич отвара трећи период тројком, затим и полагањем за серију од 5:0 и вођство Звезде од 38-41, а затим узвраћа Прилепић. Цирбес је поништио поене Прилепића, а додатним бацањем води Звезду на 40-44. Невероватна асистенција Вилијамса за Цирбеса је натерала Репешу на тајмаут, 40-46. Већ је имао 8 асистенција Вилијамс, којима је додао 8 поена, за Звездиних +8. Прилепић трећом тројком враћа Цедевиту у игру. Вилијамс и Цирбес настављају сјајну сарадњу, 43-52 за Звезду. Нова тројка Блажича за +9 (47-56). Цедевита успева преко Марија Делаша да држи прикључак за Звездом, 52-56, али је брзо зарадио четврту личну грешку. Калинић је погодио, а затим је Репеша зарадио техничку грешку. Џенкинс погађа слободно бацање, за 52-59. Прилепић је био шутерски расположен, четврта тројка. Калинић постиже тројку 20 секунди пре краја, а затим и Блажич у последњој секунди. 13 поена Јаке Блажича, свих 13 у трећој четвртини, уз три тројке.

Блажич 13п, Вилијамс 9п 9ас, Митровић и Калинић по 7п.

4/4 (30-21)

И последњи период игре отвара Јака Блажич новом тројком, стиже Звезда до 57-70. Али, Араповић и Анте Делаш смањују на 61-70. Сјајна асистенција за Тејића, који закуцавањем постиже шести поен. Променљива игра Звезде дозвољава Цедевити да се серијом 7-0 врати у меч.  Цедевита је стигла до 70-72, а тројком Анте Делаша и до 73-74. Звезду је у игри држао капитен Митровић. Цирбес користи оба слободна бацања и постаје трећи Звездин играч са двоцифреним учинком. Ново, невероватном асистенцијом Вилијамса за Цирбеса, а затим и поенима са линије за слобона бацања Вилијамс стиже до дабл-дабл учинка (11п, 11ас), а Звезда до +6, 77-83. Међутим, сјајни Фран Пилепић петом тројком (21п), није дао Звезди да се одлепи. Анте Делаш постиже нову тројку за Цедевиту, а затим Билан и Делаш новим поенима доносе Цедевити предност, 87-85. Ушли смо у узбудљиву завршницу. Цирбес је погодио једно, Блажич је искористио оба бацања на 6 секунди пред краја, а Делаш промашио тројку за Звездину победу.

Црвену звезду очекује меч 7.кола Евролиге у Арени, против Нептунаса, а затим наредног понедељка у 10.колу АБА лиге први овосезонски „Вечити дерби“ у Пиониру.