ВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкашице у осмини финала Купа ЦЕВ

У реванш утакмици шеснаестине финала Купа ЦЕВ, одбојкашице Црвене звезде су дочекале словеначки тим Калцит Камник и победиле са 3:1 (25:21, 25:11, 17:25, 25:21). И у првој утакмици остварена је убедљива победа (3:0), па се наш тим са максималних шест бодова пласирао у осмину финала овог такмичења. Осим у трећем сету, када је евидентно дошло  до опуштања нашег тима, Звезда је била знатно бољи ривал, и заслужено прошла даље.

Гошће су боље отвориле овај меч и повеле са 5:2 у првом сету. Ас поен Љубице Кецман доноси изједначење (7:7), а затим је поентирала и Бојана Миленковић, па је наш тим отишао на први технички тајм-аут са минималном предношћу. Серијом од 3:0, словеначки тим је дошао до два поена предности (9:11), али је наш тим одмах поравнао резултат. Играло се поен за поен, а Звезда је и пред одлазак на други технички тајм-аут имала поен предности (16:15). Поен за наш тим и након паузе, али противник поново прави серију од 3:0, и прелази у вођство, па је тренер Ковачевић затражио тајм-аут (17:18). Пауза је пријала нашем тиму који долази до два поена предности (22:20), па и тренер гостујуће екипе реагује тајм-аутом. Црвена звезда долази до три сет лопте, и користи одмах прву – 1:0 (25:21).

Црвена звезда везује неколико поена на почетку другог сета (6:2), што приморава тренера гостујуће екипе да већ у раној фази сета затражи тајм-аут. То им није помогло, па је Звезда са +6 отишла на први технички тајм-аут. Мина Поповић и даље одлично сервира, а сигурна је и Адела Хелић, наставља да расте предност нашег тима (11:2). На другом техничком тајм-ауту, Звезда је имала 11 поена предности. Имао је наш тим и 15 поена вишка (21:6). Само један тим је постојао у овом сету, Звезда лако долази до 2:0 (25:11). Овим је већ обезбеђен пролаз у наредну фазу Купа ЦЕВ.

Калцит је повео са 5:2 у трећем сету, Звезда је брзо изједначила (6:6), али ипак гошће одлазе са минималном предношћу на први технички тајм-аут. Долазе поново до три поена предности (8:11), а до другог техничког тајм-аута, гошће су стигле и до +5. Опустиле су се мало наше одбојкашице у овом сету, што су противнице искористиле и смањиле резултат у сетовима на 2:1 (17:25).

У четвртом сету се на терен вратила Јулија Миловитс која није наступала у претходном сету. Звезда је добро отворила овај сет (7:3), а на први технички тајм-аут је отишла са три поена предности. Расте разлика у корист нашег тима, уз неколико феноменалних одбрана црвено-белих (13:7). На други технички тајм-аут, Звезда је отишла са +5. Пришле су гошће неколико пута на само два поена заостатка. Љубица Кецман је незгодно доскочила и затражила измену, и то је оно што би могло да буде забрињавајуће. Изједначиле су гошће (21:21), али су наше одбојкашице ипак мирно привеле сет крају, а тиме и меч – 3:0 (25:21).

Helic-CZ-Kal_25_11_2014У победничкој екипи најефикаснија је била Адела Хелић са 23 поена, Јелена Трнић и Мина Поповић су постигле по 15 поена. У екипи Калицита највише поена постигле су Игличар и Барнс (по 12). Ево и комлетне статистике:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КАЛЦИТ КАМНИК 3:1 (25:21, 25:11, 17:25, 25:22)
Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Мула и Николић. Трајање меча: 100 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 15, Поповић 15, Брђовић, Хелић 23, Росић (либеро), Миленковић 10, Тасић, Стијепић, Кецман 14, Миловитс 5. Нису играле: Чанак и Букилић. Тренер: Бранко Ковачевић.
КАЛЦИТ КАМНИК: Барнс 12, Божич 5, Крегар, Борко 5, Врховник 7, Игличар 12, Јерала (либеро), Шчука 10. Нису играле: Форштнарич и Новак. Тренер: Гаспер Рибич.

CZ-Klac_nakon_meca

У осмини финала, одбојкашице Звезде ће играти са бољим из двомеча Роте Рабен Вилсбибург (Немачка) – Локомотива Баку (Азербејџан). У првој утакмици, у Немачкој, азербејџански тим је био убедљив и победио са 3:0 у сетовима, а реванш меч је на програму сутра. Термини мечева осмине финала су 10. и 17. децембар. Не сумњамо да ће наше одбојкашице и тада пружити добре партије.