ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Неочекивано убедљив пораз кошаркашица на домаћем терену

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у мечу 8. кола Прве женске лиге Србије против Шапца у Београду резултатом 45:61. Гошће су изненадиле најтрофејнији српски клуб и однеле два бода из главног града Србије.

Шабац је већ на почетку шокирао Звезду серијом од 10:0 у којој су главне улоге имале Олга Степановић и Наташа Золотић. Гостујући састав је одржавао убедљиву предност, а у домаћем тиму је расположена за игру била само Мина Ђорђевић. Црвено-беле нису имале решење за Золотићеву, Степановићеву и Ћосићеву, а Александра Катанић је успела да смањи на 15:24 на самом крају прве деонице.

Велики број изгубљених лопти и промашаја одвео је домаћу екипу у још већи заостатак у другој деоници. Олга Степановић је довела Шабац до плус 16 (33:17) у 17. минуту. Црвено-беле су убациле само седам поена у другој четвртини. Тројком Наташе Золотић гошће су на полувреме отишле са предношћу од 38:22. Црвена звезда је одиграла најлошије полувреме у сезони. Девет поена за вицешампиона Србије постигла је Мина Ђорђевић, док су на другој страни после првих 20 минута по девет поена убациле Олга Степановић и Наташа Золотић.

Почетком трећег периода игре Шабац мини серијом од 5:0 стиже до великих плус 21 (43:22). Ипак, Снежана Богићевић постиже шест поена у низу и црвено-беле смањују на 30:45 у 25. минуту. Доминантна Мирјана Велисављевић је са неколико поена, скокова и блокадом одвела Шабац на 50:32. Екипа Драгана Вуковића се није предавала, па су Јована Вучетић, Милица Бојовић и Александра Катанић смањиле на 38:50 после 30 минута игре.

Домаћи састав никако није могао да поентира у последњем периоду, па су Вучетић, Бојовић и Богићевић у једном нападу после офанзивних скокова нанизале промашаје. Казна је стигла нешто касније, када је Ћирићева одвела Шабац на плус 17 (55:38). Било је јасно да Звезда неће успети да преокрене за тако кратко време.

Снежана Богићевић и Мина Ђорђевић су за црвено-беле убациле по 11 поена, док је за Шабац Наташа Золотић постигла 12 поена.

Црвена звезда – Шабац 45:61 (15:24, 7:14, 16:12, 7:11)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 50. Судије: Марковић, Радосављевић и Рашић.

Црвена звезда: Зец (3 ск, 2 ас, 4 ил), Богићевић 11 (6 ск, 4 ас), Катанић 8 (9 ск, 2 ас), Ђокић, Вучетић 6 (3 ск), Бојовић 5 (5 ск), Наумчев 4 (3 ск, 5 ил), Ђорђевић 11 (9 ск). Нису играле: Вукобратовић, Луковић, Зукановић и Тешић.

Шабац: Вуковић 8, Ћосић 11, Степановић 11 (5 ск, 5 ил), Адамовић 4 (3 ск, 4 ил), Стошић (4 ск), Велисављевић 11 (14 ск, 4 ул, 3 бл, 3 ас), Золотић 12 (7 ск, 4 ас, 3 ул, 4 ил), Малетић, Т. Јокић, Ћирић 4 (8 ск, 3 бл). Нису играле: Јелић и Д. Јокић.

Црвена звезда је остала на деветом месту са учинком од две победе и шест пораза, а у следећем колу гостују екипи Партизана у вечитом дербију.