ВажноНајновијеОсталоСтрељаштво

Зорана Аруновић освојила злато и сребро у Мађарској

Зорана Аруновић, чланица Стрељачког клуба Црвена звезда и претходне четири године најбоља спортисткиња црвено-белог спортског друштва по избору Звездине ревије, на Великој награди Мађарске у Сексерду освојила је златну и сребрну медаљу.

Зорана је до победе у дисциплини ваздушни пиштољ стигла са 200,6 кругова у финалу. Иза ње су остале Негреба из Молдавије и Чонка из Мађарске. Наша такмичарка је у квалификацијама заузела друго место са 384 круга. Испред је била само Чонка са 385 кругова.

Другог такмичарског дана Аруновићева је стигла до другог места са 199,6 кругова, док је Мађарица Немеш освојила злато, а треће место је поново припало Чонки. Иначе, Зорана је после квалификација била на првом месту са 388 кругова.

Зорана је наставила са успесима и освајањем медаља у континуитету на значајним такмичењима, а овога пута је конкуренција била врло јака, јер су на турниру наступиле такмичарке из Италије, Аустрије, Финске, Мађарске, Немачке, Молдавије…