ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бели убедљиво славили против Рудара

Рукометаши Црвене звезде прекинули су низ од два пораза тријумфом на домаћем терену у Београду против Рудара из Костолца резултатом 32:24 у оквиру 11. кола Супер лиге Србије. Одбрана је функционисала одлично, голман Цупара је имао свој дан, а у нападу су Матичић и Брајовић разарали мрежу гостију постигавши заједно више од пола голова домаћег састава.

10410747_838013059592925_5037820735475728677_nИако су црвено-бели повели на самом старту, гости су преокренули на 3:2, али то им је било прво и последње вођство на мечу. Звезда је убрзо направила велику серију од 6:0, а играчи Рудара дуго нису могли да савладају капитена Звезде Владимира Цупару. Домаћи тим је најпре погоцима Протића и Нешовановића из контре стекао два гола предности, након чега је Цупара одбранио седмерац. Затим су погодили Матичић и Алчаковић, па је тренер екипе из Костолца затражио минут одмора, али су и после тајм-аута црвено-бели наставили у истом ритму и четвртим голом Матичића стигли до предности од 8:3. Брајовић је у 17. минуту повисио на 10:4, а затим је уследила још једна серија екипе Ненада Перуничића, овога пута од 5:0 у којој су прецизни били Денић, Бабић, Матичић, Милошевић и Алчаковић за двоцифрено вођство резултатом 15:5. Рукометаши Рудара су у финишу серијом од 3:0 смањили велику предност домаћих, али је Брајовић поставио коначних 17:9 у првом делу игре. Цупара је одлично бранио у првих 30 минута и био је један од најзаслужнијих за убедљиво вођство трофејног клуба.

Брајовић је почетком другог полувремена одржавао Звездину високу предност, која се додатно увећала после серије од 6:0 у којој је Виктор Матичић постигао половину погодака. У истом временском периоду са клупе је улазио млади голман Марко Антељ, који је одбранио два седмерца, па ће га после овог сусрета многи с правом назвати и специјалистом за одбране казнених удараца. Предност Црвене звезде након ове велике серије достигла је 13 голова разлике (26:13), а гости су успели да је смање на минус девет серијом од 4:0, да би Воја Брајовић вратио двоцифрену разлику у 53. минуту на 28:18. У финишу је Перуничић пружио шансу играчима са мањом минутажом, па су гости мало ублажили пораз.

10500534_519523118184598_1497362939849440129_n

Владимир Цупара је проглашен најбољим играчем у тиму Црвене звезде. Капитен екипе из Љутице Богдана нанизао је 16 одбрана, док су за голове били задужени Војислав Брајовић и Виктор Матичић. Брајовић је постигао осам, а Матичић девет погодака. У тиму Рудара најефикаснији су били Иван Ломић и Владимир Петровић са по седам постигнутих голова.

Црвена звезда – Рудар  32:24 (17:9)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Стојковић и Николић. Седмерци: Црвена звезда 3 (2), Рудар 5 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Рудар 12 минута.

Црвена звезда: Поповић, Вујовић 1 (1), Алчаковић 2, Милошевић 3, Протић 3, Антељ, Тодоровић 1, Цупара, Шотић, Нешовановић 2, Матичић 9 (1), Станко Димитрић, Д. Бабић 2, Денић 1, Брајовић 8, Гачевић.

Рудар: Уранкар, Ивошевић 1, Аврамовић, Владић, Драгутиновић 2, А. Бабић 3, Недељков, Ајдачић, Богдановић, Рајичић, Марјановић 4, Ломић 7, Петровић 7, Мердовић.

Црвено-бели су се прикључили екипама Спартак Војпута и Железничара које имају по 13 бодова, али и утакмицу мање коју играју у суботњем међусобном дуелу, па ће Звезда у случају да се тај меч не заврши ремијем поново бити на позицији која води у доигравање.