Hokejaši Crvene zvezde nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu u sezoni. Crveno-beli su u okviru 9. kola Prvenstva Srbije poraženi u Beogradu od mađarske Tise Volan iz Segedina rezultatom 3:4.

Zvezda ponovo nije imala sreće da stigne do trijumfa. Poraženi su minimalnim rezultatom kao i u prethodnoj utakmici protiv Beostara, kada je bilo 2:3. Gosti su poveli pogotkom Marka Bošnjaka u 15. minutu, a crveno-beli su uspeli da izjednače u 19. minutu golom Olivera Varge. Rezultatom 1:1 završena je prva deonica, a mađarski klub je u razmaku od samo 28 sekundi u drugoj trećini stigao do vođstva od 3:1 preko Domea Anuša i Davida Varge. Na 2:3 je smanjio Aleksa Jovanović u “šort hendu“ u 32. minutu. U poslednjem periodu igre ekipa iz Segedina je vratila prednost od dva razlike kada je Tamaš Odri pogodio u 45. minutu na isti način kao i Jovanović. Crveno-beli su pokušali da stignu zaostatak povlačenjem golmana Paunovića. Oliver Varga je u “pauer pleju“ na asistenciju Jovice Rusa smanjio na 3:4, ali vremena za nešto više od toga nije bilo.

Crvena zvezda – Tisa Volan 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Beograd – Ledena dvorana Pionir. Gledalaca: 76. Sudije: Nikolić, Bogdan i Đokić. Strelci: 0:1 Marko Bošnjak (Tamaš Odri, Mate Eđed) 14:50, 1:1 Oliver Varga 18:43, 1:2 Dome Anuš (Tamaš Odri) 26:47, 1:3 David Varga (Marko Bošnjak) 27:15, 2:3 Aleksa Jovanović 31:08, 2:4 Tamaš Odri 44:54, 3:4 Oliver Varga (Jovica Rus) 59:27.

Crvena zvezda: Milinković, U. Stojanović, N. Stojanović, O. Varga, Vujinović, Dabetić, V. Danon, S. Gačić, Jemec, A. Jovanović, Krstić, Požar, Protić, Rus, Đaković, Đorđević.

Tisa Volan: Anuš, Fulop, Hidveđi, Kovač, Lipai, Molnar, Sabo, Ambruš, Barčik, Bošnjak, Eđed, Odri, D. Varga.

Crveno-beli su posle pet odigranih utakmica i dalje na poslednjem petom mestu bez bodova. Ispred je ekipa Viteza sa dva boda iz tri susreta, zatim Tisa Volan (pet mečeva) i Partizan (tri utakmice) sa po sedam bodova, dok ubedljivo vodi ekipa Beostara sa 17 osvojenih bodova iz šest mečeva. Inače, golove za Zvezdu protiv Beostara (2:3) postigli su Aleksa Jovanović u 11. minutu na asistenciju Vladimira Đakovića i Stefan Požar u 39. minutu posle uspešnog dodavanja Jovice Rusa.