ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезда тријумфовала и у Љигу

У осмом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Црвене звезде су гостовали у Љигу екипи Спартака. Након победе у првом мечу шеснаестине финала Купа изазивача, наш тим није дозволио да га умор омете да освоји нова три бода и настави серију победа у домаћем шампионату – 3:1 (25:27, 25:14, 25:22, 25:22).

Играло се практично поен за поен на почетку првог сета. Звезда је убрзо дошла до два поена предности, док је на технички тајм-аут наш тим отишао са +3 (9:12). Покушавао је домаћи тим да изједначи резултат, више пута је прилазио на поен заостатка, али би Звезда брзо враћала предност на +3. Црвено-бели су дошли до три сет лопте, али се Спартак никако није предавао, везао је четири поена након тога, па су и домаћини дошли до сет лопте. Звезда је одбранила прву, али другу није, па је ипак Спартак повео са 1:0 у сетовима (27:25).

Спартак је боље отворио други сет (5:3), али је наш тим одмах анулирао ову предност, а затим и повео (7:9). Поново је било +3 за црвено-беле на техничком тајм-ауту. Предност нашег тима је расла и након паузе (10:15, 12:18). Звезда је дошла до чак 11 сет лопти, и лако решила овај сет у своју корист – 1:1 (14:25).

У трећем сету је Звезда прва дошла до два поена предности, али су домаћини то брзо анулирали, након чега се играло поен за поен неко време. Спартак везује три поена (10:8), а са +2 одлази и на технички тајм-аут. Долази наш тим до изједначења, а затим и до вођства (13:14). Три везана поена за Спартак након тога. Одговара Звезда са шест узастопних поена (16:20). Црвено-бели су дошли до четири сет лопте, искористили су трећу – 1:2 (22:25).

Црвена звезда боље отвара четврти сет (3:6). Серијом од 3:0 домаћи тим поравнава резултат (9:9), а убрзо и прелази у вођство (11:10). Ипак, црвено-бели одлазе на технички тајм-аут са минималном предношћу (11:12). Расте предност Звезде након паузе (12:17). Противник је дошао до -2 (18:20), али то је све што су домаћини успели да ураде у овом сету, који Звезда рутински приводи крају, и побеђује у овом мечу – 1:3 (22:25).

У победничком тиму, најефикаснији су били Александар Благојевић и Лазар Копривица са по 17 поена, пратио их је Филип Стоиловић са 15. Код домаћина, највише поена постигао је Милан Перић (17), а пратио га је Радосав Дојчиловић (15). У наставку можете погледати комплетну статистику са ове утакмице преузету са званичног сајта Wiener Städtische лиге Србије:

Спартак – Црвена звезда 1:3 (27:25, 14:25, 22:25, 22:25)

Хала: ОШ „Сава Керковић“. Гледалаца: 300. Судије: Борис Коларевић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 97 минута.
СПАРТАК: Симић 1, Мунћан 6, Тодосијевић (либеро), Перић 17, Гајевић, Дојчиловић 15, Смиљанић (либеро), Главинић, Стевановић 10, Вељовић 5, Ракић 1, Радосављевић 10. Тренер: Богдан Величковић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Јевтић (либеро), Лукић, Ђурђевић, Стефановић 6, Стоиловић 15, Копривица 17, Нејић, Мартиновић 8, Благојевић 17, Буцуљевић. Тренер: Драган Кобиљски.

Освојена су нова три бода, и настављена је трка са „вечитим ривалом“. Овом победом, Звезда се мало „одлепила“ од трећепласиране Војводине, која је у овом колу поражена у Новом Пазару.