ВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње декласирале Актавис на гостовању

Кадетски тим Црвене звезде остао је једини без пораза у лиги после 6. кола. Црвено-беле су декласирале Актавис Академију у Лесковцу резултатом 81:34.

10426170_838675269526704_3067592845864396186_nСусрет, до овог кола, две једине непоражене екипе у кадетском шампионату Србије протекао је у потпуној доминацији Црвене звезде, која је демонстрирала сјајну партију у одбрани и нападу. Екипа Предрага Станојчића је прву четвртину решила у своју корист резултатом 19:9, а затим је у наредних 10 минута београдски тим примио само пет поена и отишао на одмор са великих 30 поена предности (44:14). Звезда се ту није зауставила, већ је наставила у истом ритму и у трећој деоници, коју је добила резултатом 27:8 и повела са плус 49 (71:22) након 30 минута фантастичне игре. Последња четвртина била је само одрађивање већ завршеног посла.

Сјајну партију у црвено-белом дресу пружила је Невена Наумчев. Недостајала јој је само једна ухваћена лопта да забележи трипл-дабл. Нанизала је 25 поена, 10 асистенција, девет скокова, по две украдене лопте и блокаде. Одлична је била и Милица Бојовић са 19 поена, пет скокова, четири украдене лопте и две асистенције, док је Мина Ђорђевић стигла до дабл-дабл учинка са 15 поена и 11 скокова. Николија Филиповић је за Актавис Академију убацила 12 поена, док је Марија Илић забележила чак 20 скокова, од чега 11 у нападу. Домаћи тим је шутирао из игре свега 17 одсто, док је Звезда имала проценат шута од 48 одсто. Индекс је био 95 према минус девет у корист гошћи, а Невена Наумчев је сакупила 35 индексних поена и била је најкориснија кошаркашица у дербију 6. кола.

Актавис Академија – Црвена звезда 34:81 (9:19, 5:25, 8:27, 12:10)

Лесковац – Дворана: СЦ Дубочица. Гледалаца: 300. Судије: Стаменковић и Петковић.

Актавис Академија: Миловић, Цакић, Илић 8 (20 ск, 2 ил), Стојановић 5 (5 ил), Тасић 2 (7 ск), Филиповић 12 (3 ск, 2 ул, 5 ил), Михајловић, Манојловић, Јовановић 7 (4 ск, 4 ил), Димић (2 ск, 2 ил), Ристић, Павловић.

Црвена звезда: Наумчев 25 (10 ас, 9 ск, 2 ул, 2 бл, 5 ил, индекс 35), Дамњановић, Чубра 8 (2 ск, 4 ил, тројке 2-2), Ракић, Ђокић 9 (3 ас, 2 ск), Обрадовић, Сеим, Бојовић 19 (5 ск, 4 ул, 2 ас, 3 ил), Ђорђевић 15 (11 ск, 2 бл, двојке 6-6, индекс 27), Зукановић 5 (5 ск, 4 ул, 2 бл). Није играла: Лукић.

Црвена звезда после шестог кола има скор 5-0 и једина је непоражена екипа у кадетској лиги. У следећем колу црвено-беле дочекују Шабац.