ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши победом стартовали у плеј-офу

Почеле су одлучујуће борбе за титулу шампиона Србије у одбојци. У првом мечу четвртфинала плеј-офа, одбојкаши Звезде су дочекали Инђију  и по трећи пут ове сезоне савладали овог ривала  – 3:1 (25:11, 22:25, 25:13, 25:19). Звезда је лако решила први сет у своју корист, што је вероватно довело до опуштања у другом сету, а то су гости знали да искористе и поравнају резултат у сетовима. Трећи сет је наш тим рутински решио у своју корист серијом од 10:1 у другој половини сета. Четврти сет, Звезда је преломила у завршници и на тај начин повела са 1:0 у победама.

Црвено-бели су боље отворили први сет, и брзо стигли до четири поена предности (7:3). Предност нашег тима је наставила да расте, па је тренер гостију био приморан да реагује тајм-аутом (11:5). Са овом разликом се отишло и на технички тајм-аут. Паузе нису омеле одбојкаше Звезде, који су након поена Гмитровића стигли и до двоцифрене предности (17:7). Звезда није испустила овакву предност, рутински је привела овај сет крају, искористивши другу сет лопту – 1:0 (25:11).

Други сет је почео игром поен за поен што прекида наш тим серијом од 3:0 (6:4). Гости су успели да преокрену резултат (7:8). Инђија је минималну предност имала и на техничком тајм-ауту (11:12). Боље су се сналазили гости и након паузе, што је био сигнал тренеру Звезде, Кобиљском, да реагује тајм-аутом (12:15). Није се тргао наш тим, па је Кобиљски још једном покушао да размрда екипу (13:17). Два везана поена осваја Звезда након паузе (15:17), уз одличан сервис Копривице, али се Инђија убрзо вратила на +4 (16:20). Црвена звезда успева да преполови предност, па је и тренер гостију затражио тајм-аут (21:23). Противник прави грешку након одмора, али затим стиже до две сет лопте, а успева да искористи већ прву, и стигне до изједначења у сетовима – 1:1 (22:25).

Звезда је прва стигла до осетније предности у трећем сету, након ас поена Гмитровића (9:5). Након тајм-аута гостију, блок Звезде је два пута био сигуран (11:5), а наш тим је са четири поена предности отишао на технички тајм-аут (12:8). Звезда је повела са 14:9, гости су запретили (15:12), али црвено-бели нису дозволили противнику да се потпуно резултатски врати у сет. Седам узастопних поена освајају црвено-бели (сервиси Стоиловића), чиме су преломили сет у своју корист (22:12). Звезда је лако поново стигла до вођства у сетовима – 2:1 (25:13).

Нехотице, Јевтић је крајем трећег сета добио јак ударац од Буцуљевића, па је одлучено да га Копривица замени на позицији либера у четвртом сету. Добрим делом прве половине сета се играло поен за поен, Инђија је у неколико наврата имала два поена предности, а толико је имала и на техничком тајм-ауту (10:12). Гости први освајају поен после одмора, након чега Звезда осваја два и поново долази на поен заостатка (12:13). Кецман доноси изједначење (14:14). Поново је уследила игра поен за поен, да би након грешке гостију, Звезда прешла у вођство (18:17). Пред завршницу сета, наш тим стиже до два поена предности (21:19), а након тајм-аута гостију, црвено-бели везују још три поена и долазе до пет меч лопти. Прву користи наша екипа и побеђује у првом четвртфиналном мечу – 3:1 (25:19).

Најефикаснији на мечу био је Александар Гмитровић са 19 поена, пратио га је Филип Стоиловић са 18. Код гостију, истакао се Пешут са 17 поена.

Четвртфинале се игра на две победе, па наш тим има прилику да већ у четвртак у Инђији заврши посао, и пласира се у полуфинале.

Браво, момци!

Црвена звезда – Инђија 3:1 (25:11, 22:25, 25:13, 25:19)

Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 100. Судије: Дејан Рогић и Ђорђе Стевановић (оба Београд). Трајање меча: 88 минута. Резултат у серији: 1:0.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 15, Стоиловић 18, Гмитровић 19, Копривица 10, Милутиновић 11, Буцуљевић 2, Јевтић (либеро), Кецман 2, Стефановић, Нејић, Мартиновић, Благојевић. Тренер: Драган Кобиљски.
ИНЂИЈА: Шкрбић 10, Црњански 8, Вујовић 6, Пешут 17, А. Грковић 5, Елезовић 2, Перишић (либеро), Чоловић, Јањушевић, Обрадовић, У. Грковић, Ћаћић. Тренер: Владимир Шаренац.