ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезда повела у полуфиналној серији

Црвена звезда је трећи пут ове сезоне победила Партизан, и повела са 1:0 у победама у полуфиналној серији. Наша екипа је уједно забележила и двадесету узастопну победу у шампионату Србије: Црвена звезда – Партизан 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:16).

Партизан је боље отворио први меч у полуфиналној серији, и повео са 6:3 на почетку првог сета. После грешке нашег тима, предност је увећана, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом (6:10). Ас поеном Буше, црно-бели су на технички тајм-аут отишли са пет поена предности (7:12). Звезда осваја прва два поена након одмора, а убрзо је наш тим пришао на два поена заостатка (12:14). Потом су црвено-бели пропустили шансу да се додатно приближе, што је Партизан искористио да поново стигне до осетније предности (13:17). Наравно, то није обесхабрило нашу екипу, која је поново запретила и приморала тренера црно-белих да реагује тајм-аутом (16:18). Блок Околић-Буцуљевић доводи Звезду на свега поен заостатка (19:20), али је Партизан ипак успео одбије напад нашег тима, и стигне до три поена предности у самој завршници сета (20:23). После тајм-аута Кобиљског, уследила је нова грешка нашег тима, а потом је Благојевић изблокиран, па је овај сет припао гостима – 0:1 (20:25).

Црбвено-бели су везали три поена на старту другог сета (3:1), црно-бели су убрзо поравнали резултат (4:4). Звезда осваја наредна два поена, да би Партизан одговорио са три узастопна (6:7). Резултатска „клацкалица“ се наставила (8:7, 9:10, 11:10). Уследила је добра одбрана Јаковљевића, који је у следећем нападу и поентирао, па је Звезда отишла са два поена предности на технички тајм-аут (12:10). Серија је настављена и после одмора, па је тренер црно-белих, Васовић, реаговао тајм-аутом (14:10). Предах је пријао Партизану, који је освојио наредна два поена, а убрзо је стигао на свега поен заостатка, па је и Кобиљски затражио тајм-аут (17:16). Наредна два поена припала су нашем тиму, али су потом и гости узвратили истом мером. Звезда се неколико пута добро бранила, али то није успевала да материјализује у нападу (20:19). Гости потом везују две грешке, па Звезда са +3 улази у саму завршицу сета (22:19). После тајм-аута гостију, Јаковљевић користи одличну одбрану Стојсављевића, а наш тим потом стиже и до пет сет лопти. Црно-бели су спасили две, а потом Јаковљевић доноси поравнање у сетовима – 1:1 (25:21).

Трећи сет је почео игром поен за поен, да би потом Звезда везала три поена (6:3). У овом сету смо видели неколико дискутабилних одлука судија, што је резултовало ситним чаркама на терену, а све је завршено жутим картонима (по један са обе стране). Партизан је успео да стигне до изједначења (7:7). Распламсала се борба, а Звезда је успела да са два поена предности оде на технички тајм-аут (12:10). Гости освајају прва два поена након паузе и долазе поново до изједначења, а потом и до вођства (13:14). Благојевићу данас није био дан, али је ипак после грешке, донео поен нашем тиму, а потом блок Мунћан-Буцуљевић доноси ново изједначење (15:15). Исти тандем је спречио госте да поново оду на два поена предности, а црно-бели су потом погрешили па је Звезда поново повела (17:16). Велика борба се водила у тим тренуцима, Звездин блок је ипак доносио превагу (20:18, 22:19). Разиграо се Околић и у нападу, a након грешке нашег тима, Кобиљски је затражио предах (23:21). Звезда је стигла до три сет лопте, а Благојевић користи другу, и доноси нашој екипи предност у сетовима – 2:1 (25:22).

ok_cz_par_plejof1

Четврти сет је боље отворио Партизан (1:4), и приморао тренера наше екипе да у раној фази сета реагује тајм-аутом (2:6). Црвено-бели су успели да преполове предност, али се Партизан са два узастопна поена вратио на +4 (5:9). Звезда узвраћа са три везана поена, уз пар добрих сервиса Буцуљевића (8:9). Након грешке гостију, резултат је био изједначен, а Благојевић потом доноси прво вођство Звезди у овом сету (11:10). Наш тим је са минималном предношћу отишао и на технички тајм-аут. Први поен после паузе освојила је наша екипа, а Околић је убрзо главом спречио изједначење (13:12). Ипак, само на тренутак (14:14). Звезда је поново подигла ниво игре, па је блоком стигла до +3 (18:15). После тајм-аута гостију, настављена је Звездина серија (22:15). Партизан није ништа могао у тим тренуцима, осим да само на тренутак прекине Звездину серију. Рутински наш тим приводи меч крају, а ас поен Буцуљевића доноси Звезди предност у полуфиналној серији – 3:1 (25:16).

У победничкој екипи најефикаснији у првој победи у полуфиналној серији је био Немања Јаковљевић са 20 поена, пратио га је Александар Благојевић са 14. Код гостију, Борис Буша је постигао 16, а Димитрије Пантић 14.

Црвено-бели поново нису имали организовано навијање, али је потребну истаћи групу малишана, која их је бучно бодрила током скоро читавог меча.

Полуфинална серија се игра на три победе, а следећи меч је већ у суботу (20 часова), Звезда је поново домаћин.

Браво момци, само тако наставите!

Црвена звезда – Партизан 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:16)
Београд. Дворана: УСЦ „Вождовац” на Бањици. Гледалаца: 500. Судије: Горан Градински (Београд) и Иван Лазаревић (Шабац). Трајање меча: 113 минута. Резултат у серији: 1:0.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 5, Милутиновић 3, Јаковљевић 20, Стојсављевић 8, Благојевић 14, Буцуљевић 7, Јевтић (либеро), Мунћан 7, Ђурђевић, Шкрбић, Гмитровић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
ПАРТИЗАН: Буша 16, Пантић 14, Лопар 10, Костић 2, Величковић 7, Поломац 8, Рајковић (либеро), Недељковић, Јокановић, Поповић 2, Жугић, Перишић. Тренер: Владимир Васовић.