ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

„Брејк“ Партизана у другом мечу полуфиналне серије

У другом полуфиналном мечу, Партизан је први пут ове сезоне победио Црвену звезду, направио брејк и изједначио резултат у серији: Црвена звезда – Партизан 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 23:25).

Меч је одличним сервисима отворио Стојсављевић, и омогућио нашем тиму да лако освоји прва два поена у сету. Црвено-бели су одржавали ову предност неко време, да би Партизан серијом од 3:0 прешао у вођство (7:8). Звезда се вратила у вођство са два узастопна поена, али је на техничком тајм-ауту ипак Партизан био у предности (10:12). Црвено-бели освајају прва два поена након паузе, и поравнавају резултат, али су убрзо три узастопна поена гостију натерала Кобиљског да реагује тајм-аутом (13:16). Предах је пријао нашој екипи, која је са три узастопна поена изједначила резултат, пошто је Околић одлично реаговао после страшног сервиса Јаковљевића (16:16). Партизан је одговорио са два везана поена, a у самој завршници сета је стигао до четири поена предности, па је Кобиљски још једном реаговао тајм-аутом (19:23). Милутиновић потом поентира, а потом и одлично сервира омогућивши лак посао нашем блоку, па је и тренер гостију, Васовић, затражио предах (21:23). Црно-бели су успели да освоје наредна два поена, и тиме дођу до предности у сетовима – 0:1 (21:25).

Поново је Црвена звезда освојила прва два поена у сету, али наш тим овога пута није дозволио брзо изједначење, уз пар сигурних поена Околића (6:3). Звезда је убрзо додатно увећала предност, па је Васовић реаговао тајм-аутом (9:5). Пауза није пореметила наш тим, који је са +6 отишао на технички тајм-аут (12:6). Ни после овог предаха није стала наша екипа, па је уследио нови тајм-аут гостију (15:7). Предност је убрзо била и двоцифрена, да би гости коначно успели да „склоне“ Милутиновића са сервиса (17:8). Црвено-бели су потом мирно привели сет крају (25:15).

Серија Звезде на почетку трећег сета приморала је тренера Партизана да у раној фази сета затражи предах (5:3). Одличан сервис Благојевића доноси Звезди три поена предности (7:4). Уследиле су четири везане сервис грешке нашег тима, али на сву срећу, ни гости нису били много успешнији у том пољу, па је Звезда са +2 отишла на технички тајм-аут (12:10). Гости ипак стижу до изједначења, освојивши прва два поена после одмора, али је и Звезда одоговорила истом мером, уз нови блок Околића (14:12). Серијом од 4:0, Партизан је прешао у вођство, па је и Кобиљски реаговао тајм-аутом (15:17). Одличан сервис Околића доноси изједначење, али је потом и Партизан везао два поена (17:19). Уследила је игра поен за поен, да би Партизан ушао са великих +3 у саму завршницу сета (20:23). Црно-бели потом стижу до три сет лопте, користе прву, и стижу надомак шансе за брејк – 1:2 (21:25).

Гости освајају прва два поена у четвртом сету, материјализујући неколико добрих одбрана. Гмитровић је заменио Благојевића у нашем тиму. Блок Буцуљевић-Околић је донео изједначење (4:4), a Околић потом ас поеном доноси прво вођство нашем тиму у овом сету (6:5). Блок Буцуљевић-Милутиновић продужава серију, а наш тим пропушта лепу прилику да се додатно одвоји, што гости користе да поравнају резултат (7:7). Звезда је поново стигла до два поена предности (10:8), Партизан поново стигао до изједначења (10:10). Наставила се игра у мини-серијама од по 2:0, па је Звезда са +2 отишла на технички тајм-аут (12:10). Несвојствено, наш тим је наставио да прави много грешака, па је Партизан преокренуо резултат (13:14). Ипак, ас Јаковљевића доноси нови преокрет, а његов нови одличан сервис је омогућио Околићу лаку реализацију (16:14). Настављена је велика борба, блок Милутиновић-Гмитровић доноси Звезди +3 пред завршницу сета (19:16). После тајм-аута, прорадио је и блок црно-белих, који су везали два поена, па је и Кобиљски затражио предах (19:18). То није пореметило госте, који поравнавају резултат, а потом и прелазе у вођство (20:21). Јаковљевић враћа Звезду у вођство (23:22),  али Партизан осваја наредна два поена и стиже до меч лопте за брејк у полуфиналној серији. Нова грешка нашег тима означила је крај меча – 1:3 (23:25).

Партизан је на овај начин направио „брејк“, и прекинуо Звездину серију победа у шампионату Србије. Следећи меч игра се у уторак, а домаћин је Партизан. Полуфинална серија се игра на три победе, тренутно је 1:1.

Црвена звезда – Партизан 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 23:25)

Београд. Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 200. Судије: М. Јанковић (Стара пазова), С. Зотовић (Београд). Трајање меча: 104 минута. Резултат у серији 1:1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 14, Милутиновић 8, Јаковљевић 20, Стојсављевић 5, Благојевић 17, Буцуљевић, Јевтић (либеро), Шкрбић, Гмитровић, Мунћан, Ђурђевић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
ПАРТИЗАН: Буша 14, Пантић 16, Лопар 12, Костић 1, Величковић 18, Поломац 6, Рајковић (либеро), Јокановић, Поповић 1, Недељковић, Жугић, Перишић. Тренер: Владимир Васовић.