Архива

Žigićev gol za polufinale

Nikola Žigić na promociji u Birmingemu

U četvrtfinalnoj utakmici Liga kupa Engleske između Birmingema i Aston Vile naš reprezentativac Nikola Žigić je golom odveo svoj klub u polufinale ovog takmičenja.

Poveo je Birmingem golom Sebastijana Larsona iz penala u 12. minutu. Aston Vila je izjednačila u 30. minutu preko Agbonlahora, da bi pobedu domaćinu doneo naš nekadašnji napadač u 84. minutu utakmice posle centaršuta Kamerona Džeroma.

Ovim golom Žigić je izazvao erupciju oduševljenja kod navijača Birmingema koji su posle završetka utakmice istrčali na teren da proslave pobedu. Sve je to moglo da preraste u ozbiljan sukob sa navijačima Vile, međutim pravovremenom reakcijom organa reda sukob je sprečen i navijači Birmingema su vraćeni na tribine.

Protivnik Nikoline ekipe u polufinalu biće West Hem, koji je deklasirao Mančester Junajted sa 4:0.