ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда – Младост НП 27:24 (16:11)

Рукометашице Црвене звезде забележиле су и четврту победу у Супер рукометној лиги Србије. Црвено-беле су у 5. колу савладале Младост из Нове Пазове резултатом 27:24 (16:11).

Изабранице Саше Бошковића су одлично започеле меч и већ у 10. минуту имале вођство од 7:2. Ипак, гошће су успеле да збију редове и врло брзо су пришле на само гол заостатка (8:7). Звезда је постепено повећавала предност да би до краја првог полувремена она опет износила плус пет – 16:11.

Црвено-беле су током читавог другог полувремена одржавале стечено вођство. Гошће су у неколико наврата стизале до минус два, али су Звездине девојке у завршници, предвођене феноменалном Саром Гаровић и Лепосавом Глушицом, поново дошле до плус пет и отклониле све дилеме око победника меча. На крају рукометашице Младости су успеле само да ублаже пораз – 27:24.

Најефикаснија на мечу била је Сара Гаровић са 12 голова. Александра Стаменић је постигла 6, а Лепосава Глушица 4 гола за Црвену звезду. Код гостију се истакла Тина Паунић са 8 голова.

За играчицу утакмице проглашена је голман Црвене звезде Анастасија Јанкетић која је уписала осам одбрана.

Након петог кола Црвена звезда се налази на 2. месту на табели са једним бодом заостатка за водећом Јагодином. У суботу 21. октобра од 18 часова црвено-беле гостују Радничком у Крагујевцу у оквиру 6. кола Супер рукометне лиге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДОСТ НП 27:24 (16:11)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Иван Мандић и Немања Ковачић. Искључења: Црвена звезда 14 минута, Младост 12 минута. Седмерци: Црвена звезда 8(7), Младост 3(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 6, Мајкић, А.Савић, Ристић, Бонер, Глушица 4, Андрић, Јанкетић, Качаревић, Цвијановић 1, Видић, Стаменковић, Симић 1, Манчић 3, Гаровић 12(7). Тренер: Саша Бошковић.

МЛАДОСТ НП: Петковић, Паунић 8(3), Цазић 1, Кленковски 1, Стевановић 1, Новосел, Стекић, Поткоњак 3, Ћурчин 2, Јотић, Тешић, Орловић 4, Живков 3, Рајковић, Шашић 1. Тренер: Даниел Петковић.

The post Црвена звезда – Младост НП 27:24 (16:11) appeared first on СД Црвена звезда.