ВажноНајновијеОстало

Први пораз црвено-белих у ИХЛ лиги

Хокејаши Црвене звезде доживели су први пораз ове сезоне у ИХЛ лиги. Бољи од црвено-белих била је екипа Сиј А Јесенице резултатом 3:2.

Гости из Словеније су боље ушли у меч и повели врло брзо са 2:0. Средином прве трећине Алекса Гвозденовић је смањио резултат на 1:2, али су хокејаши Јесеница голом Стана поново стекли два гола вишка. Звезда је покушавала да дође до гола и у томе је успела тек у 49. минуту, а стрелац је био Марко Драговић. Изабраници Игора Косовића ипак нису имали снаге да дођу до изједначења, па су тако Јесенице однеле сва три бода из Београда – 2:3.

И поред пораза хокејаши Црвене звезде су задржали челну позицију са 15 бодова, три више од Триглава који има утакмицу мање. Наредног викенда црвено-бели ће угостити управо екипу из Крања у дербију кола.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИЈ А ЈЕСЕНИЦЕ 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Т.Фазекаш, Дакић, Младеновић. Казне: Црвена звезда 30 минута, Јесенице 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Битон, Ранковић, Брадић, Дегтерев, Динић, Драговић 1, Гвозденовић 1, Крављанац, Лештарић, Митровић (1ас), К.Младеновић, М.Младеновић, У.Новаковић, Пчалин (1ас), Подунавац (1ас), Рацић, Шаљић, Шченков, Симић, Синитсин, Шпањевић, Видовић, Цвик, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

СИЈ А ЈЕСЕНИЦЕ: Сотлар, Балох (1ас), Гављак, Главич, Маринковић, Миклич 1, Облак, Пор (1ас), Ребољ, Сершен 1, Шмид, Стан 1, Штурм, Вукадин, Зугвиц. Тренер: Алеш Сођа.

The post Први пораз црвено-белих у ИХЛ лиги appeared first on СД Црвена звезда.