Звездини бисери – Славље омладинаца на пролећној премијери

На почетку другог дела сезоне омладинска селекција Црвене звезде је савладала Вождовац на теренима иза југа Маракане са 1:0 и тиме на најбољи могући начин наставила трку за шампионску титулу.

Јуниори нашег клуба су тријумфовали над екипом из Заплањске са 1:0 у оквиру 17. кола домаћег првенства. Играли су изразито дисциплиновано црвено-бели, испунивши све захтеве стручног штаба. Гол одлуке је пао у шестом минуту сусрета, када је зицер пред противничким голом реализовао крилни нападач Вељко Вукојевић. Такође, омладински састав Графичара је однео победу на пролећној премијери. Графоси су савладали Војводину на гостујућем терену са 0:1. Погодак за тим Александра Јевтића је постигао првотимац Никша Делибашић у 25. минуту дуела.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 17. КОЛО:

1. ИМТ – 42 бода, гол разлика 42:18
2. Црвена звезда – 36 бодова, гол разлика 52:18
3. Партизан – 35 бодова, гол разлика 47:21
————
9. Графичар – 24 бода, гол разлика 27:26

СТРЕЛЦИ: Вељко Вукојевић (12 голова, Црвена звезда), Дарије Маркочевић (6 голова, Црвена звезда) Алекса Цветковић (5 голова, Црвена звезда), Симо Вељовић (5 голова, Графичар).

Кадети Црвене звезде су ремизирали против Вождовца 1:1 на теренима наше Омладинске школе. Мало је недостајало пуленима Слађана Николића да освоје три бода, али је фалило концентрације у завршници. Погодак за црвено-беле је постигао Игор Бубања у 87. минуту сусрета. Са друге стране, кадети Графичара су победили Војводину са 0:2 на теренима “СЦ Вујадин Бошков” у Ветернику. Ласкаво признање играча меча је припало Павлу Штулићу, који је два пута затресао мрежу домаћина у шестом и 62. минуту дуела.

КАДЕТСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 16. КОЛО:

1. Партизан – 45 бодова, гол разлика 48:14
2. Црвена звезда – 43 бода, гол разлика 76:14
3. Војводина – 37 бодова, гол разлика 56:25
————
8. Графичар – 21 бод, гол разлика 29:31

СТРЕЛЦИ: Алекса Дамјановић (9 голова, Црвена звезда), Урош Ђорђевић, Алекса Василић (8 голова, Црвена звезда), Стефан Столић (6 голова, Црвена звезда).

Фудбалери Графичара су претрпели пораз од 1:0 на гостовању Колубари у Лазаревцу у оквиру 24. кола Прве лиге Србије.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 24. КОЛО:

1. ОФК Београд – 52 бода, уз гол разлику 45:18
2. Инђија – 41 бод, уз гол разлику 27:20
3. Текстилац – 40 бодова, уз гол разлику 27:13
————-
11. Графичар – 24 бода, уз гол разлику 33:34

СТРЕЛЦИ: Андрија Максимовић, Страхиња Стојановић (6 голова), Мбоуп Бабакар (4 гола).

The post Звездини бисери – Славље омладинаца на пролећној премијери appeared first on СД Црвена звезда.