Звездини бисери – Кадети пребацили 100 голова

Омладинци и кадети Црвене звезде су наставили пут ка насловима првака у својим категоријама убедљивим тријумфима у Крагујевцу против Радничког. Јуниори су славили са 1:4, док су изабраници Слађанa Николића тријумфовали резултатом 2:5. Екипа Графичара је на свом терену била боља од Смедерева са 2:1.

Тим који са клупе предводи Ненад Милијаш је дисциплинованом и сигурном игром лако изашао на крај са Радничким и савладао га резултатом 1:4. Мрежу је начео Андреј Петровић, а након њега су голове постигли Новак Гојков, Дарије Маркочевић и Алекса Цветковић. Црвено-бели су задржали лидерску позицију са бодом више у односу на првог пратиоца. Графичар је у 24. рунди поражен од Партизана – 0:3 и заузима 10. место на табели Омладинске лиге Србије.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 24. коло:

1. Црвена звезда – 55 бодова, гол разлика 73:22
2. ИМТ – 54 бода, гол разлика 57:26
3. Партизан – 51 бод, гол разлика 69:32
_ _ _

10. Графичар – 31 бод, гол разлика 37:41

Стрелци: Вељко Вукојевић (13 голова, Црвена звезда), Дарије Маркочевић (11 голова), Андреј Петровић (9 голова, Црвена звезда).

Кадети су такође протутњали кроз Крагујевац и са 2:5 прилично убедљиво славили против домаће екипе. За црвено-беле је два пута погађао Стефам Младеновски, прецизни су још били Ђорђе Ранковић, Алекса Дамјановић и Андреј Павловић. Тим Слађана Николића након овог кола чврсто држи пол позицију на табели Кадетске лиге Србије са осам бодова више од првог конкурента.

КАДЕТСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 24. коло:

1. Црвена звезда – 64 бода, гол разлика 104:18
2. Партизан – 56 бодова, гол разлика 58:21
3. Војводина – 50 бодова, гол разлика 83:35
_ _ _

10. Графичар – 29 бодова, гол разлика 42:40

Стрелци: Алекса Дамјановић (13 голова, Црвена звезда), Ђорђе Ранковић (11 голова, Црвена звезда), Алекса Василић (10 голова, Црвена звезда).

Фудбалери Графичара су савладали Смедерево са 2:1 у оквиру другог кола плеј-офа Прве лиге Србије. „Графоси“ су до изједначења дошли у 73. минуту преко Вељка Младеновића, а јунак утакмице је Огњен Ајдар, који је у 90. минуту постигао гол вредан три бода.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 32. коло:

1. ОФК Београд – 68 бодова, гол разлика 58:27
2. Инђија – 53 бода, гол разлика 39:27
3. Јединство – 52 бода, гол разлика 40:34
_ _ _

8. Графичар – 45 бодова, гол разлика 45:45

Стрелци: Марко Ћурић, Страхиња Стојановић, Андрија Максимовић (6 голова), Мбуп Бабакар (5 голова).

РЕЗУЛТАТИ ОСТАЛИХ УТАКМИЦА:

Млађи омладинци:

Црвена звезда – Балкан Миријево 5:0 (Младеновић, Т. Илић, Лалевић, Бек, Миленовић)

Локомотива – Графичар 0:4 (Ћитић, Павловић, Тодоровић)

Млађи кадети:

Црвена звезда – Чукарички 2:3 (Јовановић, Мрваљевић)

011 – Графичар 1:0

Пионири:

Црвена звезда – Раднички НБ 12:1 (Словић 3, Чукић 2, Перовић 2, Павлица 2, Живковић, Анокић, Печеничић)

Телеоптик – Графичар 0:1 (Типшин)

Млађи пионири:

Црвена звезда – Чукарички 2:0 (Берић, Рајић)

Синђелић – Графичар 1:2 (Цинцаревић, Савић Станковић)

The post Звездини бисери – Кадети пребацили 100 голова appeared first on СД Црвена звезда.