ВажноКошаркаНајновије

Кошаркашице у лаганом ритму славиле против Шумадије

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су нову победу у шампионату Србије. Црвено-беле су на домаћем терену савладале Шумадију из Крагујевца резултатом 88:58. Гошће су одолевале до средине друге четвртине, а све дилеме око победника овог меча Звезда је отклонила у трећем периоду, када је побегла на преко 20 поена разлике.0113

Црвено-беле су почеле да праве разлику на крилима сјајне Иванке Матић, која је већ у првих шест минута убацила 10 поена укључујући и тројку за вођство од 14:5, после чега је тренер гостујућег тима затражио тајм-аут. Тројком Кристине Милошевић Шумадија је пришла на минус шест (10:16), да би нешто касније и Јована Чковрић убацила далекометни шут и довела гошће на само три поена заостатка (17:20). Изабранице Драгана Вуковића су ипак отишле на мали одмор са предношћу од шест поена (23:17), после тројке Александре Црвендакић, која доноси поене увек када треба да се направи разлика.

У другој деоници Шумадија је држала корак до 17. минута утакмице, када је Иванка Матић новом тројком одвела домаћи тим до девет поена предности (32:23). Разиграла се и Тина Јовановић. После њених поена домаћи тим је стекао највећу предност до тада и на велики одмор отишао са залихом од 14 поена (44:30). Иванка Матић је убацила 15 поена за 14 минута у игри у првом полувремену, док је Александра Црвендакић постигла 11 поена уз седам скокова. На другој страни истакла се Јелена Ћулафић са девет поена и пет ухваћених лопти.

Тина Јовановић је наставила са добром игром и у трећој четвртини, а Ивана Бошковић је одвела Звезду на плус 21 (55:34). Тина је доминирала у овом периоду игре, прикључиле су јој се Иванка Матић и Нина Ђоковић па је на крају треће четвртине било 66:42 за Звезду, а у екипи из Крагујевца пробудила се њихова најбоља играчица Александра Рачић.

У последњој деоници Иванка Матић и Милена Папић су одржавале високо вођство Звезде, да би Тина Јовановић и Јулијана Војиновић одвеле домаћу екипу на плус 29 (84:55). Прилику је добила и талентована јуниорка Александра Катанић, која је поготком у самом финишу меча донела победу од 30 разлике (88:58). У екипи Црвене звезде по 23 поена су постигле Иванка Матић и Тина Јовановић, а у редовима Шумадије по 12 поена су забележиле Јована Чковрић и Александра Рачић. Звезда је лакше него што се очекивало стигла до нове победе у шампионату, а укупни индекс корисности је на крају био убедљиво на страни домаћег тима (111:55).

Црвена звезда – Шумадија  88:58 (23:17, 21:13, 22:12, 22:16)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 150. Судије: Миздрак, Ускоковић и Петровић.

Црвена звезда: Бошковић 2 (4 ск), Бероња (5 ас, 2 ил), Војиновић 4, Станковић 6 (5 ск, 4 ас, 2 ил), Станаћев 1 (7 ас, 6 ул, 2 ск), Црвендакић 11 (7 ск, 3 ас), Ђоковић 8 (6 ск), Т. Јовановић 23 (10 ск, 2 ил), Папић 4 (3 ас), Матић 23 (6 ск, 2 бл), М. Јовановић 4 (2 ск, 2 ил), Катанић 2 (2 ск).

Шумадија: Милошевић 8 (3 ск, 2 ас, 4 ил), Тодоровић 2 (6 ск), Чковрић 12 (2 ск, 2 ил), Никитовић 4, Рачић 12 (5 ск, 3 ул, 2 ил), Мартиновић, Раковић 7 (6 ск, 2 ас), Матовић 2 (2 ск), Ћулафић 11 (9 ас, 7 ск, 3 ул, 5 ил). Нису играле: Живановић, Станисављевић и Трифуновић.

Црвено-беле после 22. кола заузимају друго место на табели са 19 победа и три пораза, а већ у суботу играју против Старе Пазове на гостовању у 23. колу.