ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда славила против Југовића

Рукометаши Црвене звезде савладали су екипу Југовића у Београду резултатом 32:30 (15:13) у 9. колу Супер лиге Србије и задржали вођство на табели након првог круга такмичења.

Црвено-бели су у финишу првог полувремена успели да анулирају заостатак од три гола и поведу. Од 26. минута нису испуштали вођство које је почетком другог полувремена достигло пет голова разлике. Међутим, Југовић се брзо вратио у игру и претио до самог краја.

Гости из Каћа су боље отворили утакмицу и повели са 3:1 преко Лисице и Врговића, да би екипа Ненада Перуничића нешто касније направила серију од 3:0. Мрежу су затресли Радосављевић, Бабић и Мандић, па су домаћи повели са 6:5. Екипа Југовића је стрпљиво чекала своју шансу. Врговић, Лисица и Травар били су креатори новог преокрета и највећег вођства гостујућег тима од 11:8 у 21. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzrkcz_jugkac_22112015_0011

Звезда се тада тргнула из летаргије и направила серију од 4:0 за још један преокрет. Поново су у главним улогама били Бабић, Радосављевић и Мандић, а када су им се у нападу прикључили Дамњановић и Драгутиновић резултат је почео да расте, да би Мандић после поготка Селешија вrатио два разлике (15:13) за крај првог дела игре.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzrkcz_jugkac_22112015_0009

У наставку црвено-бели убитачним ритмом успевају да побегну на +5 (21:16) у 38. минуту. Одбрана је заиграла још сигурније, Златановић је бранио на високом нивоу, а Никола Дамњановић је постигао важне голове у новој Звездиној серији од 3:0. Гости преко расположеног Белоша успевају да приђу на два разлике, али екипа из престонице одбија њихов налет новим голом Дамњановића.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzrkcz_jugkac_22112015_0015

Да ни овај меч неће проћи без драме било је јасно у 52. минуту, када рукометаши Југовића успевају да смање на 26:27. До самог финиша гости су дисали за врат лидеру на табели, да би црвено-бели у самом финишу успели да сломе њихов отпор и са два гола у низу побегну на 32:29 у 59. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzrkcz_jugkac_22112015_0007

По седам голова за победнички састав постигли су Никола Дамњановић и Ненад Мандић, а по пет пута су мрежу погађали Урош Радосављевић, Дејан Бабић и Александар Драгутиновић. Голман Дејан Златановић је одлично бранио и оставио сјајан утисак. У екипи Југовића најефикаснији је био Никола Врговић са 10 погодака, док се Немања Белош шест пута уписао у стрелце.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzrkcz_jugkac_22112015_0012

Црвена звезда – Југовић 32:30 (15:13)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 3 (2), Југовић 5 (3). Искључења: Црвена звезда 8, Југовић 6 минута.

Црвена звезда: Јанкетић, Бојичић, Радосављевић 5, Драгутиновић 5 (2), Дамњановић 7, Гачевић, Антељ, Драшкић, Станковић, Златановић, Тодоровић 2, Мандић 7, Бабић 5, Слободан Димитрић 1, Леовац, Милутиновић.

Југовић: Селеши 3, Врговић 10 (2), Јањић, Лисица 4, Павловић, Покрајац 2, Каран, Вјештица, Куртеш, Кочић, Вуковљак 1, Милосављев, Ратковић, Матић, Белош 6 (1), Травар 4.

Звезда је тренутно сама на врху табеле са 15 бодова, а уколико Слога не победи на тешком гостовању у Шапцу против Металопластике у среду, црвено-бели ће остати усамљени на челу уочи 10. кола у коме гостују против Радничког у Крагујевцу.