АтлетикаВажноНајновијеОстало

Атлетичарке Црвене звезде пете у Европи

Звездине атлетичарке оправдале су очекивања освајањем петог места у А групи Купа шампиона, такмичењу које је овог викенда одржано у турском Мерсину.

Пре поласка у Турску све прогнозе су указивале да црвено-беле имају изгледне и реалне шансе за заузимање пете позиције. Тако је и било. Првог дана такмичења Звезда је заузела пето место, које је у недељу потврђено. На крају је освојено укупно 84 бода, чак 20 више од шестопласиране словачке Дукле Банске Бистрице, а 16 мање од четвртопласиране литванске Козме. Титулу шампиона Европе освојио је Спортинг из Лисабона са 11 бодова испред Валенсије.

Још једном је одушевила најбоља атлетичарка Београда и Звездина узданица Тамара Салашки, која је победом у трци на 400 метара резултатом од 52,48 била на корак од обарања сопственог и националног рекорда који је поставила овог месеца у престоници Србије. Оставила је далеко иза себе све конкуренткиње и убедљиво стигла до тријумфа доневши Звезди максималних осам бодова.

1tamara

Била је то једина победа нашег клуба у Мерсину, али су и остале такмичарке биле врло запажене. Најбитније је било константно освајати бодове, макар и један за последње место, не одустајати, јер у том случају клуб не би добио ни бод. Марија Вуковић је стигла до друге позиције у скоку у вис (1,81) и освојила седам бодова, док је Милана Тирнанић на 100 метара заузела је треће место (11,97), као Драгана Томашевић у бацању диска (55,99), чиме су донеле Звезди шест бодова. Биљана Цвијановић је освајањем четвртих места у тркама на 1500 и 3000 метара стипл донела клубу укупно 10 бодова. Тамара Салашки је учествовала и у Звездиној штафети на 4×400 метара која је освојила четврто место, као и бројне такмичарке нашег клуба које се нису штеделе у више дисциплина у борби за освајање што више бодова у дресу шампиона Србије.

100 метара препоне: 4. Ивана Петковић 14,04

Штафета 4×100 метара: 4. Црвена звезда (Тамара Дамјановић, Николета Симић, Ивана Петковић, Милана Тирнанић) 46,43

Штафета 4×400 метара: 4. Црвена звезда (Бојана Каличанин, Маја Ћирић, Тамара Салашки, Виолета Марковић) 3:43,06

Скок мотком: 5. Јелена Дамњановић 3,70

Бацање копља: 5. Дина Ћосић 47,48

200 метара: 5. Маја Ћирић 24,76

Бацање кладива: 5. Александра Ивановић 52,95

Троскок: 6. Ивана Огњановић 12,47

800 метара: 7. Бојана Каличанин 2:19,58

3000 метара: 7. Ана Суботић 10:17,02

Бацање кугле: 7. Драгана Томашевић 13,44