Домаћа такмичењаОдбојка

Одбојкаши савладали Раднички

Фото "Журнал"

Одбојкаши Црвене звезде настављају са добрим партијама. Након победе над Партизаном у финалу Суперкупа, у 1. колу домаћег шампионата савладан је увек неугодан ривал, Раднички из Крагујевца, и то у гостима.

Имала је и једна и друга екипа по сет предности, међутим тек у петом сету одлучен је победник, а управо су тај део сусрета наши момци одиграли можда и најбоље, те однели победу за Београд – 3:2.

Понајбољи у нашим редовима био је – очекивано – Петковић, који је уписао чак 24 поена.

Раднички – Црвена звезда 2:3 (21:25, 33:31, 25:21, 22:25, 9:15)

Дворана: СХ „Језеро” у Крагујевцу. Гледалаца: 300. Судије: Љ. Ковачевић и Г. Вилимановић (обојица Краљево). Трајање меча: 135 минута.

РАДНИЧКИ: Ћоровић 10, Радовић 28, Ђорђевић 16, Илић, Благојевић 11, Радевић 16, Пантелић (либеро), Перовић, Јовановић, Опачић 2. Нису играли: Стевановић, Кочановић. Тренер: Драган Ђорђевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Копривица 14, Милутиновић 13, Јаковљевић 16, Митић 4, Петковић 24, Ћелић 10, Вујић (либеро), Пајић, Стоиловић, Перић. Нису играли: Околић, Буцуљевић. Тренер: Жељко Булатовић.