ВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Сикимић спасилац и у Чачку

Сикимић стрелац и у Чачку

Црвена звезда славила у Чачку минималним резултатом, стрелац Сикимић. Својим седмим голом у првенству Сикимић добео нова три бода на Маракану.

Миодраг Божовић се определио за два нападача од старта, Сикимића и Орландића, по први пут ове сезоне. Звезда је наступила без капитена Александра Луковића (картони), Михаила Ристића (повреда ложе), Гелора Канге (повреда) и Давида Бабунског (одлука тренера).

Било је проблема у организацији игре, углавном је све ишло преко Доналда и Плавшића. Три прилике у првих 45 минута, све три за Петра Орландића. Прва у 16.минуту, након корнера Полетановића, када је био највиши у скоку и погодио пречку. Затим је запретио у 38.минуту, а најбољу прилику Звезда је имала у надокнади првог полувремена, када се од Плавшића лопта одбила до Орландића, који је преварио Алексића, али је отишао превише у страну и није погодио.

Борац је успео у намери да се одбрани и не прими гол, Чачани нису ни желели да нападну гол Манојловића, а и када се указивала прилика, што је била права реткост, чинили су то веома опрезно, са мало играча у завршници.

У другом полувремену гледали смо отворенију утакмицу. Борац је одлучио и да посвети пажњу и нападу, претио преко Стефана Михајловића. Играло се брже., али је све стало после гола.

Стрелац одлуке поно је био Предраг Симикић, у 72.минуту. Срнић је пролетео по десној страни, Сикимић се одлично кретао, добио лопту „на тацни“ и убацио лопту у мрежу.

Није било пуно дешавања до краја меча, осим измена и жутих картона. Прво од три узастопна гостовања Звезда је завршила победом.

Очекује нас репрезентативна пауза. Црвена звезда други део Суперлиге наставља у Крушевцу, на гостовању Напретку.

15. коло, Суперлига

БОРАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1 (0:0)

Чачак. Стадион: „Градски, крај Мораве“.

Гледалаца: 2.000

Судија: Милорад Мажић (Врбас)

Жути картони: Јовановић, Костић, Галвао (Борац), Петковић, Срнић (Црвена звезда)

Стрелци: 0:1 Сикимић 72.минут.

БОРАЦ: Алексић, Драшковић, Маслаћ, Костић, Танасин, Марчић (84.Станковић), Делић, Јовановић (76.Сајчић), Зоћевић, Тиаго Галвао, Михајловић (69.Анђелковић). Тренер: Младен Додић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Рендулић, Ле Талек, Анђелковић, Доналд, Полетановић (89.Луковић), Руиз (67.Срнић), Плавшић, Сикимић, Орландић (67.Виеира). Тренер: Миодраг Божовић.

_bts3639

ТОК МЕЧА

Прво полувреме

Почиње утакмица 15.кола Суперлиге у Чачку. Капитен Црвене звезде данас је Марко Петковић.

Нема опасности у уводним минутима. Јако лош терен у Чачку, Плавшић покушава нешто више и да креира прилике за Сикимића и Орландића.

16.минут – Орландић! Прва прилика за Црвену звезду! Након корнера, Орландић највиши у скоку, али погађа пречку!

Нема прилика и опасности. Звездаина одбрана стоји високо, притискају црвено-бели Борац, али без идеје. Забележићемо покушај Доналда.

27.минут- Борац први пут прети. Није шанса, али опасност стиже преко Галваа и Михајловића, лоша процена Манојловића није кажњена, све решава Ле Талек.

30.минут – Поново Орландић. Центаршут Плавшића избацују дефанзивци Борца, атрактивно покушава Руиз, затим лопта долази до Орландића, који из изгледне прилике пребацује гол.

33.минут – Након корнера који је извео Полетановић и гужве, лопта долази до Петковића, који је покушао са велике удаљености, али без успеха.

38.минут – Лепа акција Полетановића и Петковића, али је пропала када је лопта дошла до Орландића, који није шутирао одмах.

47.минут – Опет Орландић! Доналд за Плавшић, од чијих леђа се лопта одбија до Орландића, који је преварио Алексића, али и себе, отишао превише у страну и није погодио! И терен је помогао Чачанима, најбоља прилика за Звезду у надокнади времена првог полувремена.

На полувремену, Борац – Црвена звезда 0:0. Чачани успевају у својој намери, Звезда је успела три пута да запрети преко Орландића, али без успеха.

Друго полувреме

Почело је друго полувреме у Чачку. Нема измена, нема голова.

50.минут – Први ударац Борца на гол, Стефан Михајловић, али поред гола.

56.минут – Доста среће за Борац! Прво је Драшковић осујетио акцију Сикимића и Плавшића, а затим након корнера и велике гужве која је дуго трајала, нико од Звездних играча није успео да упути ударац.

58.минут – Све опаснији Стефан Михајловић. Изборио је први корнер за Борац, затим и други након беспотребне грешке Ле Талека, али нема велике опасности.

Дуел Драшковића и Орландића, траже најстрожу казну црвено-бели, Мажић оштро одбија. Отворио се Борац, гледамо бржу игру.

67.минут – Полетановић је искористио простор, хтео да асистира Орландићу, али лопта долази до Плавшића, који шутира високо преко гола.

Одмах затим и двострука измена у Звезди, Срнић и Виеира су заменили Руиза и Орландића. Измена и у Борцу, Стефан Михајловић је напустио терен, Анђелковић у игри.

72.минут – ГООООЛ! Предраг Сикимић, 0:1! Наставља голгетерску серију Предраг Сикимић, али највећи део посла је урадио Срнић! Пролетео је по десној страни, одлично се кретао Сикимић  и лако убацио лопту у мрежу! 7.гол у првенству за Сикимића.

Нема пуно дешавања након гола, нема опасности. Манојловић је правовремено и сигурно реаговао у два наврата. Трећа измена у Звезди, Луковић уместо Полетановића.

Крај меча у Чачку. Црвена звезда је минималним резултатом савладала Борац, стрелац Сикимић.